Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megteheti a munkáltató, hogy...

Megteheti a munkáltató, hogy kijelent a szülési szabadság alatt?

Figyelt kérdés

6 hónapja dolgozok egy cégnél,(előtte gyesen voltam). A lenti dolgozók fele nincs bejelentve. Én eddig be vagyok jelentve.(ügyfélkapun követem) Szabadság nincs, visszamenőleg írják ki, közbe ugye dolgoztunk. Ha valaki mégis elmegy 1-2 hétre,akkor fizetetlen szabadság és ki is jelenti arra az időre a munkáltató.

Na most, ha én terhes lennék, (irodán dolgozom) tudnék dolgozni még jó pár hónapot. Ugye nem rúghat ki. Viszont félek, ha elmennék szülés szabadságra, simán kijelentene. Mert ugye fontos, hogy a szülés napján legyen munkaviszonyom. Így buknám a GYED-et?


2017. máj. 22. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

"simán kijelentene"


Azért annyira nem simán, mert nincs indok, amivel kijelent.

2017. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Milyen szerződésetek van? Ha határozatlan idejű és nincs kikötve próbaidő/vagy ez már letelt, akkor nem rúghat ki, ill. nem is jelenthet ki csak ugye ha te beleegyezel.

Mert amit írsz, hogy ha valaki fizetetlen szabira megy, úgy hogy a munkaviszonya megmarad, akkor egy nyomtatványt ki kell tölteni a nav felé és erről ugye az adott személyben is tudnia kell. Egyszerűen ilyenbe ne menj bele. Bár már az is, hogy visszamenőleg írat ki szabikat, mikor dolgozol hát ahhoz is lenne pár szavam, de inkább nem teszem. Na az ilyen munkáltató az akit az első adandó alkalommal ott kell hagyni, ill. ha terhes leszel minden jogilag megtehetőt ki kell használni. pl ilyenkor nem kell sajnálni, ha lesz egy második gyerkőc és gyed/gyes mellett tp-re is jönni :)

Sajnos van a környezetemben is hasonló cég. Persze a cégvezetőnek és gyerekeinek szép háza, kocsijai vannak. Amit csak lehet kikerül. Ki/ be jelentgeti az alkalmazottakat, csak hogy pár napra ne kelljen fizetni utánuk a hozzájárulást. Nem csodálkozik senki, hogy ha normális helyet talál valaki akkor lép, ő meg meg van sértődve.

2017. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kijelenti az alkalmazottjait,a tudtuk nélkül, nem írat alá semmilyen papírt. Egyszer csak jön a NAV-tól a levél, hogy TB-t kellene fizetni.

Sajnos nem lehet tenni ellene semmit,mert az itteni NAV nem foglalkozik vele.

Határozatlan idejű munkaszerződésem van, 3 havi próba idővel,ami letelt már.

Nagyon szeretnénk második kisbabát,de félek, hogy majd csak gyesre leszek jogosult.

Mi van akkor,ha velem sem írat alá papírt,arról,h ki lettem jelentve? Mit tudnék tenni?

Természetesen a főnknek is álomszép háza, autója és 6 cége van még ezen kívül....

2017. máj. 22. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Munkaügyi bíróságra tudsz menni. Szülési szabi alatt nem sok értelme van kijelenteni, neki az nem plusz költség (csak ha előtte TP-n vagy :/).
2017. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha van munkaszerződésed, amit nem bontottatok fel írásban, akkor ha kijelent is, visszamenőleg jogosult vagy mindenre (ha fizu esedékes, arra is), nyilván macerás lesz, mert pereskedni kell, de úgy megnyered a pert, mint a pinty!

Amit leírtál, az olyan szinten vérlázító, hogy csak egy jó ügyvédet kéne közösen fogadni a kollégákkal, és úgy megbüntetnék, hogy csak pislogna, ti meg visszamegnőleg megkapnátok a szabit, a fizut stb. Ez nem a NAV-ra tartozik, onnan hiába vártok bármit is.

2017. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amint igazolt a terhességed védett vagy és ezt már nem is kötelező jelenteni a munkáltatónak , ha esetleg kiir az orvos táppénzre akkor is védett vagy és a szüle utántól a gyerek 3. szuletesnapjaig. Ha ez idő alatt terhes leszel a kistesoval akkor addig tart a védettség míg a kicsi 3 éves lesz. Ha ki is jelent jogtalanul teszi. Akkor irány a munkaügyi bíróság ahol simán a te javadra döntenek és mindent vissza kell állítania. Igaz macerás terhesen vagy gyerekkel pereskedni de megéri. Azért én a helyedben úgy vágnék neki a terhessegnek hogy ha ez s helyzet lesz akkor is legyen annyi bevételetek vagy félre tett pénzetek hogy meg tudjatok élni amíg nem kapod rendben az ellátásokat.
2017. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

"Egyszer csak jön a NAV-tól a levél, hogy TB-t kellene fizetni.

Sajnos nem lehet tenni ellene semmit,mert az itteni NAV nem foglalkozik vele. "


Ezt azért teheti meg, mert hagyjátok.

Egy ilyen levél jönne nekem, besétálnék a munkaszerződésemmel a NAV-hoz, hogy nekem márpedig nincs fizetnivalóm, mert élő munkaszerződésem van, amit nem bontottunk fel.

Ha már ott vagyok, kérnék egy igazolást, hogy mikortól nem él a biztosítási jogviszonyom. Ezzel a papírral és a munkaszerződésemmel elsétálnék a munkaügyi bíróságra, és megkérdezném, hogy most mi a teendő. Ha ezt jó néhány kolléga megteszi, és 1 munkáltatóra sok panasz érkezik, akkor főleg elkezdenek foglalkozni az üggyel.

De hogy nem nyelném le a békát, az biztos.


Terhesen meg főleg nem.

2017. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak!


Amúgy kevesen irták le a lényeget.

Terhesség alatt védett vagy! (próbaidő után).

Tehát nem jelenthet ki

.

2017. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!