Kaphatok GYED-et?

Figyelt kérdés
2016.júniusban kezdtem dolgozni,augusztusig majd szeptember októberben sajnos nem sikerült elhelyezkednem. November 3.-án kezdtem újra dolgozni 2 órás bejelentéssel március 30.ig .Április 5.-től napi bejelentésen voltam egészen május 2.ig ! 2 hete kiderült hogy babát várok , ő majd januárban fog megszületni. Ahogy számoltam ha decemberig dolgozom (20.) akkor meglesz a 365 napom.
2017. máj. 29. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha meglesz, ÉS szüléskor lesz bejelentett munkahelyed, akkor igen. De nem akarlak elkeseríteni, de terhesen nem lesz könnyű munkát találni.
2017. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most is dolgozom, ugyan ott csak május 2-óta bejelentettek rendes 8órás munka viszonyba
2017. máj. 29. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a 365 nap, akkor persze!
2017. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és akkor is ha nyáron más munkáltatónál dolgoztam és volt egy kis kihagyásom??
2017. máj. 29. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:

A 365 napba beleszámítanak azok a napok is, amiket máshol dolgoztál, a 2 órás munkaviszony is, és mindegy hogy mennyi idő maradt ki. Az alkalmis munka viszont nem számít bele (a napi bejelentés), mivel az után nem fizetsz pénzbeni egészségbiztosítási járulékot.

Az összegbe csak ugyanannál a munkáltatónál elért jövedelem számít bele (ha a 2 órás máshol volt, az nem fogja lehúzni).

2017. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben kell 365 napnak lenni, tehát nem baj a megszakítás, és az sem, ha máshol dolgoztál.

Rendes a munkáltatód, hogy terhesen bejelent állandóra, ezt többségük nem tenné meg.

1-es.

2017. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 2018 januárban szülsz, akkor 2016 január-2018 január között kell lenni 365 biztosított napnak és szüléskor v. csed igényléskor is biztosítva kell lenni. A 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie.

A nap bejelentés időszaka nem számít bele a 365 napba. Ha pl. dec. 1-ig dolgozol és utána táppénzre mész, akkor 2017. szept.30-tól visszafele néznek 180 napi jövedelmet. Ha közben leszel táppénzen, akkor azokat kiveszik. 2017.ápr.5-máj.2 közötti időszakot átlépik. Minden attól függ, hogy meddig dolgozol. Mert, ha eü. okokból szeptemberben táppénzre mész, akkor megint máshogy alakul a számítás. A 365 napod bőven meglesz, mivel a táppénz időszaka is biztosított nap. Sok minden sok mindentől függ, így előre nem lehet megmondani, hogy pontosan milyen összegből lesz a csed, gyed összege, de csedre és gyedre is jogosult leszel. Ha határozatlan a munkaszerződésed, akkor nem rúghat ki, védett vagy! Erre figyelj!

2017. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!