Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi történik, ha felmondási...

Mi történik, ha felmondási idő alatt jelentem be a terhességet?

Figyelt kérdés
Fennàll a védettség, vagy mivel màr maga a felmondàs megtörtént, így végig is vihetik?
2017. jún. 29. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Elvileg ha már terhes voltál,mikor a felmondás megtörtént,akkor munkáltató semmissé teheti a felmondást,de nem kötelezhető rá.Viszont ha nem vonja vissza a felmondást,a kismama még élhet azzal a jogával,hogy a munkaügyi bírósághiz fordul.Az viszont már a bírón múlik,kinek a javára ítêl.
2017. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondott fel? Ha a munkáltató, akkor él a védettség, hate, akkor nem
2017. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felmondtak terhes voltál?
2017. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó menstruàcióm idején, ahonnan a terhességet szàmoljàk még nem tudtam hogy elküldenek.
2017. jún. 29. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Akkor még nem voltál terhes...szerintem ilyen esetben nincs védelem..
2017. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
A terhesség az utolsó menstruáció első napjától számolják, így attól a naptól kezdve él a védettség.
2017. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aláírtad a papírt?
2017. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dátumok: mikor közölték, hogy felmondanak neked, mikor volt az utolsó vérzésed, mikor állapították meg hogy terhes vagy?

Ha a felmondás közlésének időpontjában már terhes voltál (még ha nem is tudtál róla) akkor fennáll a védettség, ha nem akkor nincs védettség.

Ja és mindez munkáltatói felmondás esetén érvényes.

2017. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!