Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet hülye kérdés, de válaszo...

Lehet hülye kérdés, de válaszolnátok?

Figyelt kérdés
A párommal babát tervezünk,és nekem február végétől van munkaviszonyom egy közvetitőcégen keresztül és junius óta vett át a cég saját dolgozójaként,ilyenkor honnan számit az 1 év munkaviszonyom?
2017. júl. 17. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Februártól. Az nem számít, hogy akár állást is váltottál esetleg közben, csak folyamatos legyen a munkaviszony.
2017. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene folyamatos munkaviszony? 2 éven belül kell hogy legyen 365 ledolgozott nap, nem feltétel hogy folyamatos legyen.


Mellesleg az apuka is kérhet gyedet a fizetésén felül a baba felé éves korától.

2017. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Bocsánat, félreérthető voltam. Én feltételeztem, hogy előtte nem dolgozott a kérdező, és mivel már babát terveznek, ezért neki fontos, hogy ne maradjon ki a biztosítási időből. :)
2017. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy tudom, hogy nem kell, hogy folyamatos legyen a munkaviszony, de!

ha esetleg veszélyeztetett terhes leszel, vagy hamarabb el kell menned táppénzre, akkor a folyamatos munkaviszony kell, azt hiszem egy hónap rés lehet 2 munkahely között maximum.

És ha csak 4 hónapja vagy a cégnél, akkor 4 hónapnál tovább nem lehetsz otthon táppénzen a szülést megelőzően, ezért érdemes lenne ennek utánanézned, bár kívánom, hogyha összejön, ne legyen gond, de azért érdemes felkészülni mindenre.

2017. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2017. júl. 18. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!