Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérnék egy kis megerősítést....

Kérnék egy kis megerősítést. Így számoljam az ellátásaimat?

Figyelt kérdés
December 6-ra vagyok kiírva. Jelenleg még dolgozok szeptember 7-ig, utána tp-re megyek. A CSED-et 28 nappal a szülés előtt szeretném igénybe venni, akkor a számítási időszakom 2017. január 31-július 31 (a munkaviszony évek óta megvan és most is határozatlan idejű a szerződésem)? A GYED-nél ugyanez az időszak?
2017. aug. 13. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A Gyed a Csed után van nem tudom mire gondolsz a Gyeddel kapcsolatban.

Van jó kalkulátor az interneten ott tutin kiadja a bruttó béred által.

2017. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak hogy mozgó bérem van és azért lenne fontos tudni, hogy mettől meddig számoljak.
2017. aug. 13. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a táppénzt átugorják, ezért neked szptember 7től számolják vissza a 3 hónapot, és az azt megelőző 6 hónapot kell nézni. Tehát novemer 30-május 31. Szerintem.
2017. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen értem már.a táppénz nem számít bele.én is mozgóberes voltam, azt az időszakot abból számolják,utána a sima bruttó bérbol számolják a gyedet!
2017. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy van mozgó bérem, hogy van műszakpótlékom és túlóra pótlékom és azt tudom, hogy beleszámítják a tp-be, CSED-be, GYEDbe, mivel tb alapot is vonnak belőle, így kikerülhetetlen. Csak az időszak nem volt tiszta. Tudom, h 3 hónapot visszaszámolnak és az az előtti 180 napra eső jövedelmet adják össze és vonnak egy átlagot, csak nem tudtam biztosan, hogy tp esetén, a tp kezdő napjától is visszaszámolnak-e 3 hónapot avagy sem ,mert jelen pillanatban nekem nem mindegy. Volt egy éves bónusz kiutalásom, ami szintén adózott, tb járulékos volt az év első harmadában és ha azt beleszámolják az ellátásaim máris magasabbak lesznek. Ezért érdekel, hogy a fizu papírjaim alapján mettől meddig adjam össze a béremet és vonjak egy átlagot, így nagyjából megkapom, mait én akarok.
2017. aug. 13. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a TP kezdetétől számolnak vissza 3 hónapot, hanem az ellátás kezdetétől, illetve GYED-nél a szülés napjától. Ha novemberben igényled, akkor augusztus végétől számolnak vissza 180 bérrel ellátott napot (ha volt TP-s napod, azt átugorják, de a betegszabi sajnos beszámít) -kb március elejéig; GYED-nél pedig szeptember 7-től.
2017. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha előbb mész TP-re, akkor még benne lehet a bónusz a számítási időszakban, de a bónusz mértékétől függ, hogy megéri-e (a TP ugye kevesebb, mint a bér). Azt is tudni kéne, hogy pontosan melyik hónapban kaptad.
2017. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!