Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejárt a GYED a főnök közös...

Lejárt a GYED a főnök közös felmondást akar? Mi jár nekem?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, egyéni vállalkozóról van szó, boltban dolgoztam kb 4 évig. Terhes lettem, most járt le a gyed és közös felmondást akar. A 2 év alatt is volt szabadságom? Hány nap, mennyi pénz, hogy működik ez? Segítsetek!

2017. szept. 5. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
akarsz menni dolgozni, vagy maradsz még otthon gyesen?
2017. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Közös megegyezés esetén abban állapodtok meg, amiben szeretnétek. Ha ő mond fel, elvileg a szabidat kell kifizetnie, és 3 év munkaviszony után 1 havi béred jár. Szabadságod annyi van, ami maradt abból az évből, mielőtt szülni mentél plusz a tgyás(csed) idejére+gyed első félévére. A gyest alapból kapod a gyermek 3 éves koráig, addig maradhatsz fizetés nélküli szabin. Viszont ha megszűnik a munkaviszonyod, és nem találsz rögtön a TB-t fizetned kell magad után havonta.
2017. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele. Rugjon ki ha akar - mondjuk fizetés nélküli szabadság alatt nem tud. Máradj gyesen, közben kereshetsz masik munkát
2017. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Gyes alatt még védett vagy, nem rúghat ki, ha gyes alatt nem mész vissza dolgozni. Ha visszamész a gyed lejárta után dolgozni, akkor sajnos kirúghat, úgyis talál rá okot. Ha közös megegyezéssel akar, akkor nem köteles végkielégítést adni. Ebbe nem mennék bele a helyedbe, mivel jár neked a végkielégítés, ahhoz mindenképp ragaszkodj, hogy belekerüljön a felmondásba, mivel ő mond fel, nem te mondasz fel!!
2017. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, azt csinálom, amit 3-as válaszoló is írt! Közös megegyezést csakis akkor írj alá, ha addig sikerült munkát szerzi és már ott várnak.
2017. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4: pontosan milyen végkielégítés jár 4 év munkaviszony után? :)


Kérdező, teljesen mindegy, hogy belemész-e a közös felmondásba, esetleg neked jobb, ha nem az látszik az előéletedben, hogy kirúgtak, esetleg még pozitívan is nyilatkozik rólad, ha a következő munkáltatód felhívja. De ha akarod, még tudod húzni az időt, ahogy fent írták, viszont ha vissza akarsz menni dolgozni, eladói munkát hamar találsz.

2017. szept. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerződésfüggő, hogy mennyi idő után jár végkielégítés. Nekem az eddigi munkahelyeim 3 év után adtak 1 havit.
2017. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne írd alá, csak ha van másik helyed. Ha a gyerek 3 éves korában mész vissza, akkor is ki fog tenni, de addig munkaviszonyban vagy.

A szabikat ki kell fizetnie, ha mégis belemész a felmondásba. Ez a szülés előtt megmaradt, a csed idejére járó és a gyed első fél évére járó mennyiség + az erre az időszakra, a gyermek után igényelt pótszabadság.


A végkielégítés meg nem szerződésfüggő, az MT szabályozza. Szóval 3 év után jár.

2017. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban három év után jár - egyhavi fizetés. Pontosan arra próbáltam meg célozni, hogy nem biztos, hogy emiatt megéri kockáztatni, hogy később nem veszik fel sehova dolgozni. Sajnos (vagy nem sajnos) bizonyos munkakörökben a referencia nagyon sokat számít, így egyáltalán nem mindegy, hogy mennyire vesznek össze.
2017. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Közös (felmondás?) megegyezés esetén az jár, amiben írásban közösen megegyeztek. Ha ez 4 zsák krumpli, vagy egy tűzpiros jaguár, akkor az jár.

Közös megegyezés esetén az MT kötelező előírásai közül sok minden nem hatályos, tehát a végkielégítés sem kötelező, viszont a ki nem vett, időarányosan járó szabadság pénzben történő megváltása igen. De ha a megállapodás tartalmaz végkielégítést is, akkor természetesen már kötelező közös megegyezés esetén is.


Viszont ha ő mond fel, akkor már kötelező jelleggel biztosítania kell a végkielégítést is (plusz felmondási idő és az arra járó távolléti díj, stb.). Mivel gyermekgondozás céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság időtartama alatt a felmondást közölheti ugyan, de a felmondási idő kizárólag akkor indul el, amikor megszakítod a fizetési nélküli szabadságodat.


Én is maradnék továbbiakban a GYED után járó GYES ellátáson, és közben keresném a további munkalehetőségeket. Az 1 havi végkielégítés összege nem olyan hatalmas (gondolom én), hogy megérje azt elfogadni úgy, hogy lehet, utána nem találsz sokáig munkát. Most még 1 évnyi lehetőséged van keresgélni.


De azt is megteheted, hogy elfogadod a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést (de kérd az 1 havi béred cserébe), majd GYES ellátáson vagy még 1 évig, és addig keresgélsz. Ahogy Neked kedvezőbb, aszerint dönts.

2017. szept. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!