Második babára jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg GYES-én vagyok.

Kislányom 2015 februárjában született. Munkahelyről jöttem el, meg volt bőven az 1 év munkaviszonyom. Rá mindent kaptam (táppénz, csed, GYED és most GYES)

Úgy néz ki, jön a kistesó. Jogosult vagyok újra ezekre az ellátásokra?

(Mivel a nagy már betöltené a 3at, mire a kicsi megszületne..)



2017. szept. 11. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen jár minden ugyanúgy, ha fennáll a munkaviszonyod.


Nem is muszáj visszamenned dolgozni, nem tudom, hogy tervezed.

2017. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék visszamenni dolgozni (meg azóta elköltöztünk kicsit messzebbre, így kismamaként nem kezdeném újra a buszozgatást).


Muszáj szabadságra mennem, vagy elég, ha egyből viszem a táppénzes papírt amikor bejelentem hogy kismama vagyok?

2017. szept. 11. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Írsz a munkáltatónak, hogy kéred a fizetés nélküli szabid megszüntetését, 30 nappal későbbi dátummal.(Törvény szerint max. ennyi napja van reagálni, utána vissza kell tegyen aktív állományba.) Bejelented a levélben, hogy újra várandós vagy. Kéred, hogy az első napokra szabadságot kérsz (szintén munkatörvénykönyve szerint 7 nappal te rendelkezel - ha esetleg nem akarná kiadni). És a 2. szabis napodon elmész táppénzre. Muszáj a szabi, hogy aktív állományba kerülj. Persze, ha normális a céged, akkor lehet velük beszélni. Az enyém nem az. És ha nekik nem tetszően cselekszel, nyilván, ha egyszer majd a kistesó után vissza akarnál menni, akkor gyorsan kirúghat. Neked kell mérlegelni.
2017. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!