Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kétségbe vagyok esve. Ha...

Kétségbe vagyok esve. Ha 2017.12.31-ével lejár a határozott idejű munkaszerződésem, de most derült ki, hogy teherbe estem, mit tehetnék, hogy kapjak GYED-et? Egyedül vagyok.

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogosult vagy álláskeresési járadékra, akkor azt ne jan. 1-jén igényeld, hanem szülés előtt.

Mikorra vagy kiírva?

És mennyi munkaviszonyod volt eddig?

2017. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem hosszabbitanak meg ha nem derül ki addig a terhesség? (jo tudom.szemetseg eltitkolni de ha nem olyan a munkakorod ami veszelyezteti a kisbabát es makod van akkor nem látszik majd annyira még talan..)
2017. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Munkát keresel, vagy abortuszra mész. Egyedülálló anyaként még gyedbol se egyszerű gyereket nevelni, gyessel meg konkrétan lehetetlen
2017. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Május végére vagyok kiírva.

Az előző munkahelyemen dolgoztam több évig, amikor az vége lett, 3 hétig voltam munka nélkül, de nem jelentkeztem be a munkanélkülibe, és ezen a helyen dec.31-ig bezárólag 10 hónapom lesz. Sajnos a papa berezelt és itt hagyott bennünket, nagyon nehéz helyzet, de mindenre képes vagyok a babámért. Köszönöm szépen a segítséget!

2017. szept. 11. 13:23
 5/19 A kérdező kommentje:
Decemberben már látszani fog a pocak, így munkát találni nem fogok tudni akkor, ez tény. Ha most keresnék munkát, akkor meg ha kiderül próbaidő alatt, hogy terhes vagyok, egyből kirúgnak, előbbre nem leszek. Ha pedig csak utána derül ki, csaló leszek. Abortuszra nem bírok elmenni...
2017. szept. 11. 13:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valahogy húzd ki májusig, akkor jelntkezz be a munkaugyibe és kérd munkanélküli járadék folyósítását. Az megfelelő munkaviszonynak számít, az alapján kapsz majd csedet és gyedet. Bár ha nincs megtakaritasod, elkepzelni se tudom, hogy húzó ki pénz nélkül 5 hónapot terhesen
2017. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Most milyen munkakörben vagy?

Lehetetlen, hogy hosszabbítsanak?


Amúgy akkor jogosult vagy a 3 hónap álláskeresésire, kb márciusban megigényeled, akkor tuti beleesik a szülés időpontja.

2017. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Műszaki mérnök vagyok, lejár a projektem, amin dolgoztam a cégnél. Találnék új munkát, ahogy eddig is, de sajnos terhesen senki nem fog szóba állni velem. Van megtakarításom, de nem végtelen a büdzsém.
2017. szept. 11. 13:37
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, ha evvegeig szól a szerzodesed és nem is arufeltolto vagy, amit elég könnyű pótolni, érdemes lenne lelni a feletteseddel, hogy mi a helyzet. Nem allomunkát végzel, fizikailag nem megerolteto, otthonról is végezhető, nem? Ha eddig jól végezte a munkádat, simán elkepzelheto egy újabb szerződés, otthoni munkával. Esetleg ha azt mondod, hogy egyenlore egy fél éves hosszabbításrá gondolsz, az pozitívum lehet. Nem tudom milyenekik a lakaskorulmenyeid, lehet hogy érdemes lenne szülőkhöz visszakoltozni a szülésig minimum, vagy addig, amíg a gyerek bölcsis nem lesz - ez leghamarabb 6 hónapos korban lehetséges
2017. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Ès a munkaadód normális??? Nem èr meg egy próbát megbeszèlni vele?
2017. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!