Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed igénylésnél csatolni...

Gyed igénylésnél csatolni kell a Gyes lemondó nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm.
2017. szept. 13. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
A gyedet hamarabb kapod, mint a gyest
2017. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig Gyes-en voltam a kislányommal,de most a férjem fogja maga után igényelni a Gyed-et :)
2017. szept. 13. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell csatolni. Az a te dolgod, hogy lemondod-e időben (ha nem, akkor majd visszafizeted).
2017. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Elsô vagyok. Értem. Bocs, nekem nem volt egyértelmû (még csak egy gyerek van, itt meg néha simán tudnak hülyeséget kérdezni) :)
2017. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell... Én szépen lemondtam a gyest és a férjem megigényelte a gyedet. 2015 december elején volt,december közepétől váltotta a gyed a gyest. Se papír se semmi nem jött, február 10.én felhívtuk őket. kiderült,hogy nincs náluk a határozat,hogy én lemondtam a gyest így addig nem utalnak. Elküldtük mailba a csajnak a határozatot amit én kaptam,de az nem volt jó mert a gyerek nevén kívül semmi más adat nem volt rajta róla.Amúgy úgy értelmeztük,hogy kb a folyosó egyik végéből ahol a gyessel foglalkoznak kellett volna a papírt átküldeniük a folyosó másik végére ahogy a gyeddel,de erre 1,5 hónap kevés volt..Mondta a nő,hogy intézkedik,de annyira ne reménykedjünk,hogy februárba fogunk pénzt kapni. Naná,hogy nem kaptuk csak márciusba. 3 gyerek is van a családi adókedvezmény meg a 2,5 havi gyed + férjem havi fizetése volt amire márciusba számítottunk (kincstáron keresztül kap fizut). Lényegébe megkaptuk a 2,5 havi bruttó max gyedet (adókedvezmény miatt) majd még mellé csaptak 32000ft-ot ami a férjem havi fizetése lett volna (mondjuk még ha egy 0-át mellé raktak volna akkor is kevés lett volna) szóval kezdődött a vacakolás mert keverve aztán volt minden rendesen...azt hittem soha nem lesz vége. Mondjuk amúgy a gyedről határozatot az életbe nem láttunk és miután már egy éve nem kapjuk a gyedet nem is fogunk látni. Szóval néha borzalom ami megy
2017. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó:Tehát akkor a határozat kell nekik, hogy nem kapom már a Gyest? :)
2017. szept. 13. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!