Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen lehetőségeim vannak...

Kókuszlány kérdése:

Milyen lehetőségeim vannak határozott idejű szerződés esetén?

Figyelt kérdés
Fontos kérdésem lenne sajnos úgy alakult hogy munkahelyet kell váltanom mert idegileg kikészített a mostani. Kaptam egy szuper ajánlatot annyi a bökkenő hogy határozott ajánlat.Szóval ha elfogadnám és netán közben babát várnék Szeretnék körültekintő lenni minden téren. ez egy gyeses helye lenn akit helyettesítenék de azt mondták ha beválok akkor is megoldanák hogy maradjak.

2017. szept. 14. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nos, hát ha teherbe esel és terhesség alatt letelik a határozott idő és nem hosszabbítanak, akkor táppénzen addig lehetsz, amíg a szerződésed tart.

Ha ez a változat van, attól még kaphatsz CSED-et, GYED-et, a ha szülés napján álláskeresésin vagy illetve a szülést megelőzően megvan a megfelelő számú napod.(Ez most nem tudom pontosan mennyi, de biztos leírja majd valaki.) Ez annyiban szívás, hogy a második gyerekre nem jár más ebben az esetben csak GYES.


Ha hosszabítanak akkor persze ez tárgytalan. Amúhmgy apuka is mehet GYED-re a gyerek fél éves korától és mellette dolgozhat.

2017. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a mostani helyemen pontosan 5 éve dolgozom de egyébként 11 éve vagyok a szakmámban mint szociális munkás.Szerinted érdemes megpróbálni?
2017. szept. 14. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a nagy kérdés, hogy tervezel MOST gyereket vagy sem?

Ha a közeljövőben igen, nettó hülyeség váltani.

Ha csak X év múlva, akkor esetleg, ha tényleg úgy érzed, jobb lenne ott, de az ígéretükre ne adj.

Ha helyettes>tőnek vesznek fel, nem tudnak neked később se státuszt adni. Állami intézménynél nem olyan egyszerű a ktgvetési keret emelés, amiből létszámot emelhetnek.

Ha pedig úgy értették, hogy majd a gyesest kirúgják, ha visszamegy, hogy legyen helyed.... szintén elgondolkozhatsz, hogy mennyire ideális munkahely gyerekkel

2017. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok.

Saját életem tapasztalata. 5 évig voltam helyettesítő állami cégnél, több nő ment el szülni, és engem forgattak be mindig a helyükre papíron.

A határozott idejű szerződésem lejárta után egy hónappal szültem. A szerződésem lejártakor álláskeresésire mentem, ami a max. 90 nap volt. Így kaptam TGYÁS-t, GYED-et, mondjuknnem volt egyik sem egy hatalmas összeg, de pénz volt. Utána dilemmáztunk a férjemmel, hogy mi legyen. Mivel kis korkülönbséggel szerettünk volna kistesót bevállatunk úgy is, hogy nem kapok CSED-et, GYED-et. Akkor jött be a GYED extra, így annyiböl jól jártunk mégis, hogy a kicsi féléves koráig két GYES-kaptam, amíg a nagy is betöltötte a hármat. Majd a kicsi fél éves korától a férjem igényelte a GYED-et munka mellett. Mivel jó a fizetése, max. GYED-et kapott.

Ez az én esetem, mi így döntöttünk. Az itthonlét alatt diplomáztam, szóval próbáltam képezni, hogy jövőre tudjak menni melózni.

Nekünk ez így jó volt. Neked kell tudni eldönteni mi éri meg.

2017. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem írnék még egyszer alá határozott szerződést !
2017. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!