Apuka kaphat így gyed-et?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos fiunk. Én jelenleg gyes-en vagyok itthon. Apuka igényelheti a gyed-et úgy, hogy én soha nem voltam gyed-en? Le írná valaki a menetét és minden fontos tudnivalót? Előre is köszönöm!

2017. okt. 10. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, feltéve ha az elmúlt két evben 365 napig biztosított volt. Neked le kell mondanod a gyest, ő pedig igenyelheti a gyedet.
2017. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És előbb nekem kell lemondani a gyes-t és utána igényelheti meg a gyed-et?
2017. okt. 10. 08:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Apuka jogosult lett volna gyedre a szülés időpontjàban? Megvolt 2 éven belül 365 napja és a szülés napjàn biztosított volt?

Ha igen, akkor igényelheti. Te lemondod a gyest ő igényli a gyedet. Azt hiszem valamennyit lehet visszamenőleg is, de akkor arra az időre kapott gyest vissza kell fizetni.

És ne felejtsd el, hogy ha lemondod a gyest, onnantól fizetned kell magad utàn a TB-t.

Facebookon van egy oldal TB kisokos kismamàknak ott szakértők tudnak neked gyesről gyedről stb. tanàcsot adni.

2017. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apukának a szüléskor meg kell lennie 2 even belül a 365 nappal, ha addig megvolt akkor jár neki. Ha csak most a 9 hónap alatt lett meg valamikor akkor nem. Neki meg kell igényelni a gyedet, neked ugyanakkortól visszamenőleg le kell mondani a gyest és visszafizetni, plusz számold bele hogy visszamenőleg a 7110 Ft eü jaradékot is ne kell fizetned.
2017. okt. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A születése napján meg volt a 365 nap, de akkor álláskeresési járadékot kapott. Az is bele számít?
2017. okt. 10. 08:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. De akkor a maximum a minimálbér lehet az alapja.
2017. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!