Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES alatti szülés, juttatásró...

GYES alatti szülés, juttatásról ki tud pontos infót?

Figyelt kérdés

2017 decembertől GYES-en leszek, viszont újra babát várok. Nem megyek vissza dolgozni a szülésig. A kérdésem az lenne, hogy a GYES-t a szülés ellenére kapni fogom-e a nagyra? Illetve, hogy a CSED-et, GYED-et az első szülés előtti fizuból számolják?

Olvastam valahol korábbi kiírt kérdésnél, hogy ha valaki a szülés előtt 180 napnál többet tölt GES-en, akkor a kőv. CSED alapja a minimálbér lesz. Ez így van??? 180 nap, vagy munkanap? Nem mindegy..Kérem, hogy az írjon, aki valóban tudja vagy volt ilyen helyzetben. Kb. június végén szülnék.


2017. okt. 25. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen a nagy 3 éves koráig kapod a gyest ill. mikor megszületik a kicsi (vagy előtte 28 nappal) kapod a csedet majd a gyedet. Az alapja vagy a szerződés szerinti béred vagy a mostani ellátásod alapja lesz, amelyik a magasabb. Vagyis kevesebb csedet, gyedet semmiképp nem kapsz mint az elsőre.

Amit írsz az régen volt. Azóta már párszor változott a törvény.

2017. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fuuuu tényleg?? Ennek örülnék! Igaz, hogy 2014-es kérdés volt, de azóta frissebb kérdésben is olvastam, hogy ha valaki hosszú ideig van GYESen, akkor beleszámít. És én legalább fél évet leszek. Mindenesetre köszi!
2017. okt. 25. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a 180 napos dolog már nincs érvényben pár éve!

Igen, ha a pici megszületik, akkor a nagyra kapod a gyest, a picire a csedet, majd a gyedet.

Rád érvényes lesz a kedvezményszabály, mint írták már, a második gyerekre sem kaphatsz kevesebbet, mint az elsőre, tehát, amit most kapsz, azt a másodikra is megkapod.

Ugyanakkor sokan csinálják, ha terhesek és gyesen vannak, hogy elmennek táppénzre is. A munkáltatódnak jelzed, hogy visszamész dolgozni, elkezded letölteni a felhalmozott szabikat, majd a szabi után v. még alatta elmész táppénzre és így a szülésig kapod a gyest és mellette a táppénzt is! Persze, ha van indok a táppénzre, ugye veszélyeztetett terhesség.

2017. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Plusz igénybe veheted a magzati adókedvezményt a terhesség alatt, a 91. naptól. Ha a pároddal házasok vagytok, akkor ő is igénybe veheti, ha nem vagytok házasok, akkor szülés után vissza lehet igényelni az adóból bevalláskor. Ha nem vagytok házasok, akkor csak a gyesből nem lehet igénybe venni, ha esetleg elmész táppénzre, akkor a táppénzből igénybe tudod venni a magzati adókedvezményt.
2017. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm az infókat!!
2017. okt. 25. 14:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés. Ha elkezdődik december közepétől a GYES ideje es elkezdik folyosítani én közben kérhetem , h.adják ki a szabikat?? Ez a kettő nem üti egymást? Azt értem h.ha már táppénzen leszek, akkor a GYES is jár, de akkor is, ha megszakítom a fizetés nélkülit és kérem a szabik kiadását? Remélem érthető a kérdésem.
2017. okt. 25. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Érthető és akkor is jár. Én pl már dolgozom gyes alatt, de a szabid alatt te is dolgozol, csak szabin vagy :)
2017. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érten, köszi!Ezek jó hírek.😊
2017. okt. 25. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!