Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 9. hétben vagyok, akkor...

Ha 9. hétben vagyok, akkor innentől milyen juttatások illetnek meg?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni,hogy milyen gyermekvállalással kapcsolatos támogatásokra számíthatok a jövőben...

Első gyermekünk születését várjuk, de még az anyagi vonzatával nem számoltunk. Ezt is szeretnénk tisztán látni.

Köszönöm válaszaitokat!



2017. nov. 14. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A szülésig? Fizetés, esetleg táppénz. Mert biztos dolgozol, ugye? Egyébként meg hogy lehet úgy gyermeket vállallni, hogy azt sem tudod mi, merre hány méter. Vagy kamu...
2017. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Innentől semmi. A magzat 91. napjától családi adókedvezményt tudsz te vagy a férjed igényelni, ez 10E ft/hó. Aztán majd ha már otthon leszel, akkor lesz támogatás, terhesség alatt, főleg ennyire az elején max táppénz, ami ugye jóval kevesebb, mint a fizetésed.
2017. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

A választ részben már leírták,a lényeg,hogy pénzbeli ellátásra csak a szülést követően számíthatsz.Adfig munkabér vagy táppénz.

Ha megszületik a baba,egyszeri anyasági támogatást igényelhetsz,ez 64500 Ft.

Utána 168 napig jár a csed,a munkabéred 70százaléka. Ezt lehet a szülés várható időpontja előtti 28. naptól is igényelni. Ezután pedig a gyed,a gyermek 2.éves koráig.

Persze mindez akkor csak,ha volt adóköteles jövedelmed, és a szülés időpontjában is van jogviszonyok,vagy a munkaviszony megszűnése után v42 napon belül szülsz.

Ha Nem akkor gyesre vagy jogosult a gyermeked 3 éves koráig.ennek összege 25650 nettóban azt hiszem.

Nagy vonalakban ennyi.

2017. nov. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol jelenleg?
2017. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés

91. Magzati naptól adókedvezmény

2017. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg hogy lehet úgy gyermeket vállallni, hogy azt sem tudod mi, merre hány méter. Vagy kamu..."


Én se azzal foglalkoztam előtte, hogy honnan mennyi pénzt lehet leakasztani. Majd aztán mikor úton volt, akkor elkezdtem utánanézni, hogy mit és hogyan igényelhetünk (majd) ha már jár. Nem mindenkinek központi kérdés már jól előre, hogy mennyit tud szakítani, ha teherbeesik.

2017. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt én sem tudtam volna szebben megfogalmazi! Teljesen igazad van, minket sem a pénz motivált a gyermekvállaláskor.


Előző kérdésre válaszolva. Igen dolgozom.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha még felmernek lehetőségek, akkor szívesen várom!

2017. nov. 16. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!