Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ezt meg tudom nyíltan beszélni...

Ezt meg tudom nyíltan beszélni a munkáltatómmal, vagy neki ebből kára van?

Figyelt kérdés

Amikor eljöttem szülni, egyértelműen megbeszéltem a főnökömmel, hogy 2 babát tervezünk. A másodikat úgy szeretnénk, hogy ha lejár a GYED, akkor visszamegyek kivenni a szabikat, közben pedig kiírnak táppénzre (többszöri vetélés és problémás terhesség után mondta az orvosom, hogy egyből ki fog írni táppénzre).

Ezt így elmondhatom a főnökömnek, hogy így tervezem? Nem a munkáltató fizeti a táppénzem és a GYESt ugye? Csinált már valaki ilyet?


2017. nov. 16. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyest, gyedet, csedet nem a munkáltató fizeti. Viszont a táppénz 1/3át igen. Meg az az idő alatt felgyűlt szabikat is ő fizeti majd.


Ha ez kis vállalkozás, akkor nem fog örülni neki, ha nagy multi, akkor tök mindegy.

De mivel védett vagy terhesen, így nem nagyon tud mit hozzászólni, na meg mindegy mit szól hozzá, ezt így csinálod, és kész. Csak egy esetleges újbóli vetélés után már nem leszel védett. Ezzel érdemes kalkulálni.

2017. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, táppénz hozzájárulást és a szabikat fizeti.


Azzal is érdemes még kalkulálni, hogy ide akarsz visszamenni vagy sem. Ha igen, nem kéne kizsigerelni, mert hamar megválnak majd tőled

2017. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én nem mondanám meg. Ha nem jön össze a baba egyből, és nem terhesen mész vissza, hanem még a próbálkozós időszakban, akkor simán kipenderíthet
2017. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!