Meddig kellene dolgoznom terhesen, hogy a maximális támogatást kapjam?

Figyelt kérdés

Még nincs úton a baba, csak tájékozódom, mert nem nagyon igazodok ki a támogatások között...


Vendéglátásban dolgozom, nem hiszem, hogy az utolsó hónapig fogok tudni dolgozni, mikor már hatalmas lesz a pocim...

Minimálbérre vagyok bejelentve.

Leírná valaki pontosan mik a lehetőségek? Mit és mennyi ideig fogok kapni a szülés után? Meddig kellene dolgoznom, hogy a lehető legtöbb támogatást kapjam? Olvastam a szülési szabadságról is, és hogy ilyenkor a munkahelyemen állományban tartanak. Viszont én nem fogok ide visszajönni dolgozni a szülési szabadság letelte után. Akkor viszont mondjak fel szülés előtt?


2017. nov. 17. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj fel, mert a Csed feltétele az, hogy meglevő munkaviszonyból menj. És két éven belül 365 napnak kell lennie.
2017. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Fel ne mondjál mert nem kapsz gyed-et!

Ha a szülés napját megelőző 2 évben megvan a 365 bejelentett napod és a szülés napján !!! is munkaviszonyban állsz akkor jár neked a tgyás,gyed.

Ha határozatlan idejű munkaszerződésed van akkor a terhesség megállapítását követően nem rúghatnak ki.Ha határozott akkor az már gond lehet.

Terhesen mehetsz táppénzre,akkor a fizetés asszem 60%-a jár.Tgyást,gyedet kiszámolhatod ha beírod a goggleba hogy "gyed kalkulátor"

2017. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha van két éven belül van 365 nap munkaviszonyod és a szülés napján is akkor jár a csed és gyed.

Felmondani teljesen felesleges, elég akkor ha már nem akarsz (nem lehetsz) otthon a gyerekkel és golfoznál újra.

A szülés előtt 28 nappal tudod igényelni leghamarabb a csedet, előtte max táppénzre tudsz menni ami azért elég kevés.

A csedet/gyedet pedig a fizudból számolják, a táppénzes időszakot átugorva visszamenőleg.

2017. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És a munkaadómnak ez mennyire szívás amúgy?

Tudom, ritkán hallani ilyet, de nekem nagyon cuki főnököm van, aki mindig normális és korrekt volt velem az elmúlt években. Neki mennyire szívás anyagilag engem állományban tartani főleg úgy, hogy mindenki tudja, hogy nem fogok már náluk munkába állni?

2017. nov. 17. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen filózni,gondolom a gyerekszülést nem a főnöködtől teszed függővé.
2017. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

A munkáltatódnak csak a tp egy részét kell állnia, továbbá semmit nem kell fizetnie utánad, mert a TP-t, CSED-et, GYED-et, GYES-t más szerv folyósítja.


CSED-et 168 napig kapsz (két év alatt meg kell lennie a 365 napnak és a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenned), GYED-et a gyerek 2. születésnapjáig, GYES a 3. születésnapjáig. Az első kettőt a bruttó béred 70%-ka, levonva belőle a járulékokat (CSED esetén -15%, GYED esetében -25%) Szülési szabin vagy CSED alatt, GYED alatt pedig fizetés nélkülin (de a GYED-et kapod a folyósítási szervtől, csak a munkahelyen vagy fizetés nélküli státuszban)


Ha felmondanál szülés előtt, lemaradnál röpke 85-95 ezer Ft-ról havonta a 25.000 Ft-os GYES-ért, úgyhogy fuss neki még egyszer és gondold át. Ha cuki a főnököd úgy sem fog kiakadni ezen:)

2017. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Így végre minden világos!!

Viszont, ha nem tudok már dolgozni az utolsó 2-3 hónapban, akkor a doki kiír táppénzre? Vagy ha az nem indokolt, akkor elmehetek akár fizetés nélküli szabadságra a szülésig?

2017. nov. 18. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:

CSED-et igényelheted a szülés várható időpontja előtt 28 nappal (és érdemes is, mert a GYED több, mint a TP minimálbér esetén).

Terhesség esetén csak kérned kell, és kiírnak, van hogy fel is ajánlja az orvos. Ez teljesen megszokott dolog. A te munkád ráadásul indokolja is.

2017. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!