Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha teherbe esem akkor kirúghat...

Ha teherbe esem akkor kirúghatnak?

Figyelt kérdés
A szitu a következő röviden.tervezünk babát hamarosan és én ezt jeleztem is a főnökömnek.teljesen rendben volt minden azt mondta hogy oké.na most ha terhes leszek akkor ha mégsem tetszene neki akkor kirúghat?
2017. nov. 19. 17:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hogy már 3 éve itt dolgozom!
2017. nov. 19. 17:40
 2/15 anonim ***** válasza:
Kirúgni kirúghat, de ha határozatlan időre vett fel, akkor vissza is kell, hogy vegyen a munkajog szerint. Általában nem éri meg nekik.
2017. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amúgy bejelenteni sem vagy már kötelező, csak persze vannak olyan munkakörök, ahol jobb, ha tudja a főnököd, mert akkor köteles könnyített munkakört biztosítani.


Én azért biztos, ami biztos alapon aláírattam a főnökömmel egy olyan papírt, amin az volt, hány hetes terhes vagyok, és még UH képet is mellékeltem hogy kvázi írásban is tudomásul vette, mi a helyzet.

2017. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű a szerződésem!takarítóként dolgozom ugyhogy nem gondolom hogy tudna könnyített munkát adni.
2017. nov. 19. 18:01
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Akkor menj el előbb táppénzre! Illetve szülés előtti pár hónaptól már igényelhető a csed.
2017. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak mert ugye aggódom hogyha kirúgna akkor semmi ellátást nem kapnék csak gyest ha jól tudom
2017. nov. 19. 18:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúghat ki,védett vagy terhesen.Úgy tudom,ha nem tud könnyebb munkàt biztosítani,akkor felmenthet a munkavégzés alól,amire jàr a fizud.Jàrj utàna,mert nagyon nem mindegy,hogy bér vagy tàppénz.
2017. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az utolsó írják úgy van.

Védett vagy a várandósság alatt ha szólsz a munkáltatónak h babát vársz!ha meg nem tud tovább foglalkoztatni az meglévő munkakörben akkor fel kell h mentsen a munkavégzés alól!

2017. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Még terhes sem vagy, de már közlöd, hogy tervezitek? Ha ki akar rúgni, most meg is teheti könnyedén, nagyon buta lépés volt.
2017. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem volt buta lépés.kb már 1 éve tudja akkor mondtam el neki.mégsem rugott ki pedig nem egy kedves ember.
2017. nov. 19. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!