Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásra lennék...

Milyen ellátásra lennék jogosult a második gyermek érkezése után? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Most másfél éves a gyermekem. Szeretnénk neki kistesót, rajta vagyunk a témán. Ha esetleg 1-2 hónapon belül sikerrel járnánk mi alapján járna nekem az ellátás amikor megszületne a baba. Még a várandósságom alatt a fiam betöltené a 2.életévét. Az első terhességem alatt veszélyeztetett terhes voltam. Az okát most nem taglalnám, de az orvosom azt mondta, hogy a következőnél is az lennék. Amíg a baba meg nem születne addig GYES-en lennék vagy betegállománynak számít vagy vissza kellene mennem dolgozni esetleg? Több éves folyamatos munkaviszonyom van.
2017. nov. 22. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A nagyobbra kapod a GYESt a kicsire táppénz majd mikor megszületik a CSEDet amit a beredbol fognak számolni.
2017. nov. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elso irta, azzal egeszitenem ki, hogy a kiveheted az oaszegyult szabijaidat, es akkor erre az idora a teljes beredet kapod.
2017. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ugyanazt mint most vagy ha emelkedett a béred és visszamész akár papiron is akkor a szerződés szerinti bér igy lehet magasabb is. DE én nem javaslom hogy a szabikat kivedd, elég egyetlen nap is táppénz előtt, mert ha mindet kiveszed összességében annyi napi táppénzzel rosszabbul jársz, mivel a szabikat később is megkapod vagy kifizetik. Nem lőném el.
2017. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Még egy olyan kérdésem lenne hogy mikor lenne érdemes táppénzre váltani? Jól gondolom h a GYED letelte után, hogy akkor már ne csak a GYES maradjon?
2017. nov. 23. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meglàzod majd hogy leszel terhes:) Egyrészt időben nem mindegy hogy jön ki. Másrészröl meg szerintem érdemes minél több ideig kihasználni a táppénzt mert akár gyed akár gyes mellett az egy plusz összeg. Én most vagyok 10 hetes, mostantól vagyok táppènzen. Ha mondjuk már gyed alatt sikerül a kistesó de vársz a gyesig mert az kevesebb akkor hónapok eshetnek ki, összegben többszázezres nagyságban.
2017. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!