Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi gyedre vagyok jogosult?

Mennyi gyedre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jogosult vagyok az egyetemes gyerdre, ezt a minimálbérből számolják. most vagyok 19 hetes, és egy ismerős cégéhez keresnek embert, ahova és pont megfelelnék. és a terhesség sem probléma nekik. Nagyon boldog vagyok mert nagyon jól kereshetnék ott, és menne poccakkal is mert egyáltalán nem megterhelő. Viszont ebben az esetben is csak az egyetemes gyed jár? Mert ez a munkaviszony nem lesz túl hosszú, de ha azt nézem hogy biztosított napok száma megvan az egyetem miatt akkor az is elképzelhető hogy a fizum alapján számolják a gyedet? mert akkor elméletileg megkapnám a plafont, és azért nem mindegy hogy az ember kétszer annyit kap-e két évig. köszönöm ha esetleg tud valaki segíteni
2018. jan. 7. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Az egyetem csak 180 napot számít bele.Ha jól számolom a 365 nap nem lesz meg,csak kb. 320.Ez alapján nem lennél jogosult onnan a gyedre.Van méltányossagi amit akkor lejet kérni,ha csak pár nap hiányzik,de azt vagy megadják,vagy nem.
2018. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Egyetemes gyed... Csodás.


Egyetemistaként nem vagy biztosított, tehát pont nulla eddig a biztosítási időd. A gyedhez 365 nap biztosítotti jogviszony kell, ebbe 183 nap számítható bele felsőfokú tanulmányokból. Ha a különbözet meglesz a munkaviszonyban, akkor abban a jogviszonyban leszel jogosult; ha nem lesz meg, akkor hallgatói gyedet kapsz.

2018. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nyilván 180, nem 183, rövid volt az éjszaka :)
2018. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Én úgy tudtam hogy a hallgatói gyedhez az kell hogy az elmúlt 2 éveben legyen két aktív féléved. Ez megven szóval ez fix hogy jár nem? csak azt nem tudom hogy ha a szüléskor biztosított vagy mert van munkahelyed akkor nem abból a fizuból számolják-e a gyedet. ez nekem bonyolult :(
2018. jan. 7. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha a jogviszonyban jogosult vagy gyedre, akkor bérből számolnak. De te kb 20 hét múlva szólsz, az 140 nap. Ehhez jön 180 a suliból, az 320. Hiányzik még a 365-höz. Tehát mivel ebben a jogviszonyban nincs jogosultságod, hallgatói gyedet kaphatsz.
2018. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem szólsz, szülsz. Nem megy ez ma nekem. :)
2018. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos nem fog meglenni a 365 nap, mert az egyetem 180 nap, a munkában meg ha 21 hét akkor 21x7=147 nap. Ekkor a legvégéig dolgozol a 20. héttől. Vagyis csak 327 napod lenne. Lehet méltányosságival próbálkozni, de azt nem biztos, hogy elfogadják.
2018. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Akkor lehet, ha jófejek visszamenőleg is bejelentenek hogy meglegyen a 185 munkanap, és akkor ha amellett az elmúlt 2 évben 180 napot voltál biztosítva nappali hallgatóként, akkor járni fog a több gyed.
2018. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Ha jogosult vagy diplomás gyedre (de normál gyedre nem) és a szülés pillanatában biztosított vagy, akkor a tényleges jövedelmed után számítják a gyed összegét, ami nem lehet kevesebb a minimálbér (garantált bérminimum) 70%-nál.


Itt egyébként leírják:

[link]


"Ha a diplomás gyed-re jogosult személy a gyermek születésekor biztosított, és

...

Ha a biztosítottnak a jogosultságot megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva nincs legalább 120 naptári napi jövedelme, az ellátás naptári napi alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része alapján kell megállapítani, kivéve, ha a biztosított tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, ekkor a tényleges, illetve a szerződés szerinti jövedelem alapulvételével kell a gyermekgondozási összegét megállapítani.


Az 1.-3. pontokban leírtak szerint megállapított gyermekgondozási díj összege nem lehet kevesebb a minimálbér, illetve a garantált bérminimum alapján megállapított összegnél, valamint nem lehet magasabb a minimálbér kétszeresének 70 százalékánál (havonta)."

2018. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy megbüntetik visszamenőleges bejelentésért, mint annak a rendje.

Plusz nem elég bejelenteni, de akkor bért is kell számfejteni visszamenőleg, önellenőrzést beadni a 08-ra. Biztos bukta

2018. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!