Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire leszek jogosult? Miből...

Mire leszek jogosult? Miből számolják majd?

Figyelt kérdés
3 éve van folyamatos munkaviszonyom. Terhes lettem, viszont csak december óta vagyok 8 órába bejelentve. Előtte 6 illetve 4 órában voltam. Szeptemberben fogok szülni. Ha májusig legalább maradni tudok a munkahelyemen akkor a 8 órás bruttó béremből fogják számolni a GYED-et? Vagy a tavalyi évből?

2018. jan. 11. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Csed igényléstöl számitva visszamennek harmadik hónap végére és onnan keresnek 180 napi brutto munkabért.Ezen bérek átlagának a hetven százaléka lesz a bruttod ebböl jön le még az szja.utána jön csak a gyed ugyan az lesz az alapod ha csak nem számfejtenek neked pl évvégi jutalmat. (Gyedből már nyugdijj. is vonnak)
2018. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minél később mész táppénzre (nyárig nem) annál jobban jársz, mert akkor már csak az emelt bér számit bele. Ha már most táppénzen vagy akkor annál többet mennek vissza tavalyi évre és az lesz az alap. Ha szeptemberben igényled csak a csedet akkor június végétől mennek vissza 180 napot igy csak a mostani béred számitódik bele. Még augusztusi igényléssel is.
2018. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. jan. 11. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!