Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS! GYÁP-pal kapcsolatban ki...

SOS! GYÁP-pal kapcsolatban ki tudja, hogy a gyerekorvos hány napig köteles kiadni a papírt, hogy jogosult vagyok a GYÁP-ra?

Figyelt kérdés
Elmentem a gyerekemmel egy egész délelőttös szemvizsgálatra. Aznap beszóltam a rendelőbe, de nem volt még ott az orvos - félórával a rendelési ideje előtt tudtam telefonálni csak. A másik asszisztens nem volt hajlandó egy papírt odatenni a másik asztalára ezzel kapcsolatosan, hogy jeleztem, és én nem tudtam később telefonálni, mert a gyerekemnek koncertje volt. Miután vége lett, már sajnos nem jutott eszembe szólni. Ez egy pénteki napon történt, és én úgy tudom, hogy a következő munkanapon még nyugodtan lehet szólni. Erre az asszisztens válasza az volt, hogy ha most péntek lenne és szerdára kérnék igazolást, akkor tudna adni, de így hétfordulónál nem tud hétfőn péntekre adni. Szerintem ez nem igaz. Kerestem törvényeket, de nem találtam az erre vonatkozó választ. Tudja valaki,hogy mi a törvényes ilyenkor? tényleg nem tud adni, vagy nyugodtan hivatkozhatok valamilyen hivatalos közleményre, és megkaphatom a papíromat?

#betegség #egészség #segély #egészségbiztosítás #gyermekápolási táppénz #BETEGPAPÍR #BETEGÁLLOMÁNY #GYERMEKÁPOLÁS #GYERMEKÁPOLÁSI TÁMOGATÁS
2018. jan. 15. 14:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben találtam törvény is. 5 napra visszamenőleg adható. Szóval abszolút törvényesen adhatnának, de nem adnak, még a törvényre hivatkozva sem. Szerintem teljesen törvénytelen, hogy így bánnak velem, és ez már nem az első eset. Sajnos a gyerekorvos még csókos is, úgyhogy ha esetleg feljelenteném, akkor sem lenne semmi.... Ezt csak még érdekességképpen
2018. jan. 15. 15:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, 5 napra visszamenőleg tudnak adni GYÁP-igazolást.

Nem tudom, mit tudsz tenni. Az én dokim visszamenőleg is simán kiállítja.

2018. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csakhogy ez nem gyáp.
2018. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha nem GYÁP, akkor mi? Miért nem írtad meg? Segíthettél volna. Ezzel így semmit nem segítettél.


/egyébként az, ez GYÁP. GYERMEKÁPOLÁSI "betegállomány"

2018. jan. 16. 07:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy igazolt, nem fizetett távollét, gyáp a gyermek betegsége esetén jár, az orvosi vizsgálatra nem.
2018. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt így már értem.

De adhatna a gyerekorvos papírt, ha akarna segíteni. De mindegy már.

Köszönöm mindenkinek!

2018. jan. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!