Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Melyikre leszek jogosult?

Ha szülés előtt kb. 1,5 év munkaviszonnyal rendelkezem 4 órás részmunkaidős foglalkoztatásban, de mellette nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom is van akkor milyen gyedre leszek jogosult? Diplomás gyed vagy a munkahely alapján számítottra?

Keress kérdéseket hasonló témákban: GYED, gyed extra, részmunkaidős foglalkoztatás

2018. jan. 16. 10:36  Privát üzenet  

A válaszok
amelyik rád nézve kedvezőbb

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. jan. 16. 11:29 Privát üzenet
4 órás munkabéred 70%-át kapnád kb ( lehet 75, nem emlékszem, bocsi), ami nem sok, a diplomás gyeded több lehet.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. jan. 16. 11:55 Privát üzenet

Diplomás gyedre az jogosult, aki fent leírt általános szabályok szerint gyermekgondozási díjra nem jogosult, (például, mert nem biztosított, vagy biztosított, de a biztosítási jogviszonya alapján nem jogosult a gyermekgondozási díjra, mert a gyermek születését megelőző 2 éven belül nem rendelkezik legalább 365 napi előzetes biztosítási idővel)..."

Az 1.-3. pontokban leírtak szerint megállapított gyermekgondozási díj összege nem lehet kevesebb a minimálbér, illetve a garantált bérminimum alapján megállapított összegnél, valamint nem lehet magasabb a minimálbér kétszeresének 70 százalékánál (havonta).

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. jan. 16. 16:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
SOS! GYÁP-pal kapcsolatban ki tudja, hogy a gyerekorvos hány napig köteles kiadni a papírt, hogy jogosult vagyok a GYÁP-ra?
Megszűnt a munkaviszonyom szülés előtt! Július 22 En szűnt meg Agusztus 25 én szültem! A csedre jogosult voltam mivel 42 napon belül szültem GYED is jár így? 3 évem van be dolgozva
Mire leszek jogosult? Miből számolják majd?
Mennyi gyedre vagyok jogosult?
Mi után jár a gyes? Hogyan tudnám megigényelni hogy jogosult lehessek rá?
Szeretnék információkat kapni arról, hogy milyen támogatásokat vehetek igénybe, és mire számithatok (gyes, tgyás, gyed. ) A támogatás összege mennyi? Melyikre vagyok jogosult?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!