Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 16 hetes várandós vagyok....

Kiscsiga07 kérdése:

16 hetes várandós vagyok. Kitől kérhetünk és hol felvilágosítást hogy milyen támogatásokra vagyunk/leszünk jogosultak most/vagy ha a pici megszületik? Jelenleg munkanélküli vagyok.2015-2017ig van pontosan 1 év munkaviszonyom, beleértve külföldi is.

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel most nem dolgozol nagyon egyszerű. A szülést megelőző két évben kell 365 nap munkaviszony és biztosítottnak kell lenni a szülés pillanatában is, ha Gyedet akarsz. Ha ez nincs meg, akkor csak GyES és családi fog járni, ez kb. 40 ezer havonta és ha megszületik, akkor egyszeri anyasági támpogatás van. Ez kb. 60 ezer.
2018. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mikor szülsz? Mikor volt pontosan ledolgozott időd 2015-2017 között pontosan? Ebből senki sem fogja neked megmondani...

HA a szülésig meglenne a 365 napod mert úgy jön ko járhat csed, gyed is, HA a szüléakor is biztositott lennél. Akkor még vannak kiskapuk, de ha nem lenne meg akkor semmi mód rá.

2018. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2015.-ben 3hónap Magyarország,utána 2016-ban 5hónap Ausztria és 2017.-ben 3 hónapot dolgoztam Németországban, tehát külföldön biztosított voltam ezekben az időszakokban. Jelenleg vehetek igénybe orvosi ellátást és biztosított is vagoyk, csak 2-3 hónap Tb tartozásom van, de a rendezése folyamatban van.
2018. jan. 17. 20:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Május-Június körül várható a babucink.
2018. jan. 17. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a szülés pillanatában nem állsz munkavállalói jogviszonyban nem jár a gyed csak a gyes és családi.
2018. jan. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még ha 2016-ban június után volt az 5 hónap és most találnál a szülésig munkát is nagyon necces hogy nem lesz meg sehogy sem a 365 napod. Ha meg most nem találsz még 4 hónapra valamit és 2016 június után nincs abban az évben legalábba hiányzó napod esélyetelen. Ha meglenne még egyéni vállalkozói kiváltásával vagy szívességi bejelentéssel lehet rá esélyed.
2018. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!