Ha GYED vagy GYES alatt sikerül a kistesó akkor táppénzre kerül a kismama?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha dolgozik és keresőképtelenné válik, akkor igen. De attól, hogy terhes, még nem.
2018. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kerülhet. Ha a munkáltatónál jelzi, hogy el akarja kezdeni kivenni s szabijait, utána elmehet táppénzre.
2018. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem kerül, hanem ha nem tud dolgozni a terhessége miatt, akkor az oevos felveszi táppénzre. Ha épp nem dolgozik, akkor nyilván nem tud táppénzre venni. Csak azért "elvileg" visszamenni dolgozni, hogy ne dolgozzon egy napot se, de kapjon táppénzt, az szerintem elég gáz.
2018. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Igen lehet. Én is így vagyok. Gyed alatt terhes lettem, kivettem 2nap szavait a munkahelyen hogy meg legyen szakítva, közbe táppénzre mentem. Elötte felhívtam a tb-eket, ők mondták hogy így lehet. Így mindkèt ellátást kapom.
2018. jan. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gáz, nem gáz, engem a munkáltatóm nem engedett szabit kivenni, rögtön tp-re kellett jönnöm, ahogy megszakítottam a fizu nélküli szabim.
2018. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%
Mindenki pénzből él, úgyhogy a legjobb megoldás kivenni a szabikat ( ha a munkáltató engedi), majd kiíratni magad táppénzre. Ha nem engedi kivenni a szabikat akkor is kiírathatod magad, de gyed/gyesre nem vagy jogosult mellette, akkor viszont kiveheti az apa, ha máshogy nem megy. Egyáltalán nem gáz, hiszen törvényileg megengedett és javasolják is ezt a megoldást...
2018. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!