Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélkülibe mikor kell...

Munkanélkülibe mikor kell regisztrálnom?

Figyelt kérdés

Év elején megszűnt a munkaviszonyom, aztan kiderult hogy babat varok. Szeretnek majd kapni gyed-et de sok ismerosom azt mondta hogy akkor a szules pillanataban kell a munkanekuli kozpontnal regisztralva lennem, azonban masik ismerosom szerint a munkanelkuli kozpont nem fog honapokkal a kirugas utan bevenni, raadasul terhesen...

Mi ebbol az igazsag? Es ha kapok gyed-et akkor azt a tavalyi evem utan kapom vagy a munkanelkuli jaradek utan, mert azert nem mindegy az sem hiszen eleg nagy osszegkulonbsegrol lenne szo. Koszonom a hasznos infokat


2018. jan. 23. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az álláskeresési járadék folyósítása alatt szülsz, akkor kaphatsz Gyedet és sajnos az alapja az álláskeresési ellátás lesz.
2018. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is, meg kell lennie a szülést megelőző 2 évben a 365 biztosított napnak. Ha ez megvan, akkor valóban kaphatsz gyedet, ha álláskeresési járadék alatt szülsz. Mennyit dolgoztál? Ha több, mint 3 évet, akkor 90 nap álláskeresési jár. Mindenképp úgy regisztrálj, hogy a szülés időszaka beleessen az álláskeresésibe és maradjon is álláskeresési napod. Regisztrálsz a munkaügyibe, ideje függ attól, hogy hány nap jár. Álláskeresési alatt kérheted 28 nappal korábban a csedet, ezzel megszűnik az álláskeresési támogatás, kapod a csedet 168 napig, majd lejártakor visszamész álláskeresésire, legalább 1 napra, ezért fontos, hogy maradjon és megigényled a gyedet. Alapja a minimálbér lesz. Nem gond, ha nem rögtön regisztrálsz, hanem pár hónappal később. Sokan csinálják így, mivel az nem igazság, hogy valaki ledolgozik x évet, akár 10x évet, kirúgják v. megszűnik a munkahelye, majd terhes lesz utána nem sokkal és nem kap csak gyest. Ezt is kellene szabályozni, mert aki több év munka után lesz terhes és önhibáján kívűl szűnik meg a munkaviszonya, az kaphatna gyedet, ha már az egyetemista kaphat úgy, hogy nem dolgozott.
2018. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen ez így van! Én személyszerint 25 eves vagyok es 20 eves korom óta dolgozom.

Szeptemberre vagyok kiírva a babóval. Tehát a szülést megelőző 2 év...Végig dolgoztam azalatt is. Tavaly egész évben ezen az egy helyen ahonnan most kirugtak, elotte mashol. De sosem volt kihagyás a munkahelyek között, ahogy eljottem valahonnan mar volt új egybol. Remelem kapok valamennyit :( most is jol jott volna:/ igazsagtalansag ez

2018. jan. 24. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!