Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák, mennyi idősen adtátok...

Anyukák, mennyi idősen adtátok be bölcsibe a gyermeketeket és hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok, a kisfiúnk jelenleg 2 hónapos. Minél hamarabb muszáj lesz dolgoznom, ezért érdekelne, hogy ti mikor adtátok be, és hogy viselte a bölcsit? Legkorábban mikor lehet amúgy beadni? Nem akarom beadni, de muszáj lesz sajnos.

2018. febr. 14. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

6 hónaposan lehet. Elméletben. De nem minden bölcsi vállal ilyen picit.


2 évesen adtam volna, de nem volt hely, így nem ment.

2018. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
2 hónapos és már ezen gondolkozol? Bem vagy semmi... egyébként 6 hónapos kortól vehetik be, de intézménye válogatja.
2018. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

2-es, irta, hogy muszaj neki, olvastad?


Majdnem ket evesen kezdte, nagyon szereti, es en is. Rossz, hogy nem lathatom, de nagyon szivesen megy. Mondjuk o csak 2-ig van bent, de sokszor ugy kell elkapni, hogy jojjon, itt van anya.

2018. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

6 hónapos kortól.

Én itthon leszek amíg a kettőt be nem tölti :) persze nekünk is jól jönne a pénz mert lakásvásárlás előtt állunk de inkább kihasználom hisz olyan gyorsan elrepül az idő :(

Ha Megkérdezhetem miért kell ilyen hamar beadnod?:(

2018. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
8 hónaposan adtam be,egy kiváló munkalehetőség miatt. Jól viselte nem volt semmi gond, az tény hogy magánbölcsi volt és külön gondozónôJe volt mert ő volt legkisebb!
2018. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Az első gyermekem nem volt bölcsis, 21 hónapos volt, amikor megszületett a második babám. Összesen 4 évet voltam otthon velük, a kislányom (a 2. gyerkőcöm) 20 hónapos volt, amikor a bölcsit kezdte. Fájt a szívem nagyon, de nem tehettem mást, én akkor már 4. éve voltam otthon, kiürültek az anyagi tartalékaink, vissza kelletz jönnöm dolgozni. Épp kapóra jött, hogy szeptemberben a nagyobb gyermekem elkezdte az ovit, a kisebbik pedig az ovi tőszomszédságában lévő bölcsit. Így könnyebb volt mindannyiunknak az elválás, hogy senki sem maradt otthon, mindenki tele volt élményekkel (én is, mert a két beszoktatás után azonnal visszaálltam a munkába).

Jól viselte a bölcsit, könnyen beszokott. Segítség volt, hogy tudták, közvetlenül egymás mellett vannak, még a kerítésen keresztül is látták néha egymást. A munkahelyem pedig a szomszéd épület, tehát szorosan egy kupacban vagyunk mi hárman😊 élvezzük az ovit, bölcsit, munkát.

Miért kell ilyen hamar visszamenned?

2018. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Egészen pontosan a betoltott 20 hetes kortól lehet beadni bölcsibe, de ehhez a muszáj dolgoznom gyenge indok lesz.

2 éves volt a lányom. Nagyon tetszett neki, várta is, mert a húgom kisgyermeknevelo ott, ahová járt és gyakran mentünk előtte látogatóba.

2018. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdeklődd meg, hogy beveszik-e.

Mert a bölcsikben is nagy a túljelentkezés, és 2 év alatti gyereknél kisebb lehet a létszám, mint a 2 év felettieknél. És mivel jelentkező van bőven, így általában 2 év felettiekkel töltik fel a létszámot...

Én 22 hónaposan akartam beadni februárban, akkor nem vették fel. Ősztől szeptembertől mehetett 2 év 5 hónaposan.


Tehát a helyi bölcsit mindenképp kérdezd meg. Amúgy május elején szokott lenni a beiratkozás.

2018. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!