Mindenki csak gyest meg családit kap a gyerek 2 éves korától ha 1 gyereke van?

Figyelt kérdés
Novemberbe lesz 2 éves a fiam, onnantól csak gyest meg családi pótlékot kapok ami kb 40 ezer ugye. Kistesót egyenlöre nem tervezünk mert megszűnt a munkaszerződésem így ha megint terhes lennék csedet, gyedet nem kapnék a második gyerekre úgy tudom, 1 évet kellene megint dolgoznom, hogy kapjak a második babára csedet, gyedet ugye? Ráadásul még mindig 3-4x kel éjjel a kisfiam, így úgy gondoltuk jobb ha még nem lesz kistesó, úgy már nehéz lenne nagyon. Úgy gondoltam ősztől bölcsibe adom, én pedig keresek munkahelyet, viszont bánt, mert 3 éves koráig itthon akartam volna lenni vele, de 40ezer semmire nem elég. Aki így volt az hogyan döntött? Bölcsi vagy gyesen maradt még egy évig?

2018. febr. 19. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Így van, egy évet újra dolgoznod kell. Nekem 2 évesen ment bölcsibe.
2018. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha érzelmi alapon döntenénk 18 éves korukig nem mennénk vissza dolgozni, csak hát ez nem igazán működik. De még mindig jobb helyzetben vagy ilyen szempontból mint én. Itt nálunk 3 hónap jár aztán csak a minimális családi pótlék. Ráadásul a bölcsi méregdrága, au pair az mindig lutri szóval lehetne rosszabb is.
2018. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írod ezt, mintha korábban nem tudtad volna, hogy a 3. évre csak a gyes+csp marad...

Engem nem lepett meg, készültünk rá, így oviig gond nélkül maradtam vele otthon.

2018. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én kezdetektől fogva csak a majdnem 40 ezret kapom, de én maradok vele 3 éves koráig. Tudtuk, hogy így lesz, ezért úgy spóroltunk, hogy ez ne okozzon gondot, plusz a férjem szerencsére jól keres. De mindenki maga tudja az anyagi hátterét, ezért nem is dönthet mindenki egyformán. Ha nem tudjátok megoldani, hogy otthon maradj vele, akkor nyilván nincs választásod, marad a bölcsi.
2018. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom oktoberben lesz kettő, mi úgy készültünk, hogy maradok vele itthon a 3. évben. Van annyi megtakaritasunk, hogy ne legyen anyagilag gond. Viszont nekünk változott ez annyiban, hogy a főnököm felajánlotta, hogy fél állásba menjek vissza, de már szeptemberben. Így ő tuti bolcsis lesz, de csak délelőtt.

Nekünk ez megfelel, és jó pár évig így is marad, mert ő a harmadik gyerekunk, van dolog mellettuk elég. 😀


Az alvása még megoldódhat addig, viszont munkahelyet kezdj keresni hamarabb, mert a legtöbb helyen be sem veszik a bölcsibe így.

Ha mégis maradnal mellette, akkor pedig kezdj spórolni az anyagiakon.

2018. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Bölcsis lett és elmentem dolgozni
2018. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyed a gyerek második szülinapjáig jár minden esetben. Szerintem elég kevesen tehetik meg, hogy csak gyes-en otthon maradjanak, kivéve, akik már eleve csak arra voltak jogosultak.


Mindkét fiam ment bölcsibe kétévesen, nem bántam meg, eleve így is terveztem.

2018. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most volt 2, már egy hónapja jár bölcsibe én pedig megyek vissza dolgozni, már az összegyűlt szabadságom töltöm, engem visszavártak munkába. Itt fel se vették volna a gyereket ha nem dolgozik apu/anyu, kevés a hely.

A férjem ugyan jól keres de mindenki ellene volt, hogy még egy évig itthon legyünk, azt mondták a gyereknek is jó a bölcsi meg nekem is a munka (?), egyébként is több pénzből jobb életet tudunk biztosítani. Hát szerintem a gyerek jobban értékelte volna ha egy évig még itthon vagyunk, mint a szülinapjára kapott szobányi ajándékot. 8 órás munka plusz utazás, alig fogom látni :,(. De már egy éves kora óta nyaggat a férjem, legalább ezt az évet még itthon lehettünk.

2018. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek és szegény te, 8-as!

Nem lehet könnyű egy autokrata férj mellett.


Engem is vártak vissza, de ez nem volt ok arra, hogy ne a gyerek érdekét nézzem. Ő nem igényelte a gyerektársaságot heti öt napban. Még 3 évesen se volt teljesen kész rá, de akkor már könnyen vette az akadályt.

2018. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!