Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyed extrán az apa van, és...

Ha gyed extrán az apa van, és az anya felügyel fizetés nélküli szabi ideje alatt a gyerekre, milyen ellátásra lesz jogosult az anya, ha újabb gyermeke születik 3 éven belül?

Figyelt kérdés
2018. febr. 22. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak gyes, egyszeri anyasági és a csp.

Nincs biztosítotti jogviszonya. Mégis mire lenne jogosult?

2018. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Jól írja az egyes és meg annyi, hogy amíg fiz.nélkülin vagy, neked kell fizetni a tb-t.
2018. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó, már azt hittem, hogy jelentős összeget buktunk a tudatlanság miatt. Már másfél éves a második, vele vagyok gyéren, de harmadikat is szeretnénk, mielőtt visszamennek dolgozni.
2018. febr. 22. 21:09
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Hát sztem a gyes-sel kb. semmire nem mész, miért nem buktatok jelentős összeget??
2018. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen gyes? Gyeden vagyok.
2018. febr. 22. 21:54
 6/13 A kérdező kommentje:
És van munkaviszonyom.
2018. febr. 22. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
de ha a férjed lesz gyeden, neked fiz.nélkülit kell kérned, arra az időre leegyszerűsítve kijelent a munkáltatód (neked kell fizetni a tb-det), így nem leszel biztosítva, hiába van m.helyed, így nem kapsz a 3. gyerek után csak gyest.
2018. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom, hogy jó, hogy nem éltünk a másodiknál az extrával, mivel próbálkozunk a harmadik babával, és nem mennék vissza dolgozni előtte. A harmadik gyerek esetén szóba jöhet a gyed extra, mivel többet nem tervezünk. Most az volt fontos,hogy biztosítva legyek továbbra is, nem az, H meximelizaljam a gyedet.
2018. febr. 23. 06:11
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tudtam, hogy nem kell felmondani, ha az apa veszi fel a gyed extrát. Elvben nem is mennék vissza.
2018. febr. 23. 06:13
 10/13 anonim ***** válasza:

"de ha a férjed lesz gyeden, neked fiz.nélkülit kell kérned, arra az időre leegyszerűsítve kijelent a munkáltatód"


Ez nem igaz. A munka törvénykönyve sehol nem említi, hogy ellátásban kell részesülnie annak, aki otthon van a gyerekkel.

Annyit ír, hogy a munkáltató köteles a gyereke 3 éves koráig fizetés nélküli szabit adni a munkavállalónak. SZóval a munkaviszony megmarad, de TB-t fizetned kell.

2018. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!