Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy alakítja a gyedet az...

Hogy alakítja a gyedet az alábbi helyzet?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiammal jelenleg még gyeden vágyok, de áprilistól mennék vissza a munkahelyemre 4 órában. Szeptembertől visszavennének 8 órában. Jövőre viszont, év elején neki szeretnénk állni a kistesó legyártásának. Sokat ront a kisebb után járó gyeden, ez a fél év 4 órában? Előre is köszönöm a válaszokat :)
2018. febr. 23. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ, milyen gyors a gyártás, illetve hogy terhesség alatt dolgozol-e.
2018. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegyük Fel, hogy a gyártás pikk-pakk sikerül, mert a nagy is elsőre sikerült. Legalább 6 hónapot dolgoznék 4 órában, legalább 6-ot 8 órában plusz a táppénz szülés előtt ha szükséges lesz.
2018. febr. 23. 15:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Plusz a táppénzes időszak szülés előtt, ha kell. Ezt akartam írni.
2018. febr. 23. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A JELENLEGI kedvezmènyszabály szerint ha 4 rves koráig megszületik a kicsi nem kapsz rá se kevesebb csedet, gyedet mint az előző ellátás volt a nagyra. Pont ezèrt hogy ha igy részmunkaidőben mész vissza ne érjej hatrány. DE garancia nincs hogy ez jövőre mondjuk nem változik.
2018. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

neki szeretnénk állni a kistesó legyártásának


hát ez undorító megfogalmazás.

2018. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ooo, igazad lehet! Azt hiszem lányos zavaromban fogalmaztam így, mert nem akartam, hogy esetleg a nemi életünkre terelődjön a téma. Hát nem úsztam meg :)

Ha lehetne szerkeszteni a kérdést, javítanám. Az én fülemet nem sértette, de megértem, hogy másét esetleg igen, mert én meg azt nem szeretem amikor azt mondják a gyerekre, hogy "csak becsúszott". Miért? Mert nekem az lenne elképzelhetetlen, hogy véletlenül essek teherbe, mi a férjemmel az első gyereket is megbeszéltük, megterveztük, a másodikat is már rég tudjuk, hogy mikor szeretnénk, reméljük nem szól közbe a természet. A kérdést csak azért tettem fel, mert a munkahelyem szeretne jelenleg 4 órában alkalmazni, de ha ez a későbbiekben nem kedvez nekünk, akkor inkább nem vállalom. A legjobb körülményeket akarom megteremteni a gyermekeimnek. Hivataloknál is érdeklődtem már, de ahány ügyintéző, annyi válasz.

2018. febr. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!