Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra után gyes jár, ha...

Gyed extra után gyes jár, ha közbe a másik baba után gyed extra folyósítva van?

Figyelt kérdés
Jelenlegi helyzetünk: 2016.12.28.-àn született. 3.baba gyest kaptam és június 16.-tol férjem kapja a gyed extrat, most újra terhes vagyok és a 4.babaval június 18.-tol csedre megyek és Dec 2-tol állok vissza dolgozni ,onnan a férjem gyed extrát igényelne rá is! Na most a 3. Babával gyes fog járni Dec végétől és párhuzamosan a 4. Babára igenyelhetjuk 2 ellátást? Köszönöm aki segít!
2018. febr. 28. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem, egy ellátás jár egy gyerekre
2018. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha gyed extrát decemberben duplan kapja,akkor gyes és gyed extra különböző gyerekre egy időben hogy hogy nem jár ? Csak a logikát próbálom követni
2018. febr. 28. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy gyerekre egy ellátas jár. Plusz minden ellátás csak egy szülőnèl lehet, azaz ha te cseden vagy a fèrjed nem kaphat masik gyerekre gyedet.
2018. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azaz vagy te veszed igènybe mindkét gyerekre az ellatást vsgy a férjed. De neki csed nem járhat.
2018. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kusza amit írsz, de próbálom kivenni.

Szóval férjed van most gyeden. Szülés után csak cseden maradsz otthon, és apa megy majd gyedre, te meg vissza dolgozni?

Akkor a csed idejére vissza kell venned a 3. gyerekre is az ellátást (gyedet). És majd amikor apa megy gyedre, akkor ő kéri a gyest is.


Szóval 1 háztartason belül csak 1 szülő igényelhet ellátást. Jár több gyerekre is, de csak 1 szülőnek.

2018. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Plusz nem irtad mióta dolgozol, de ha nem lesz meg egy èved akkor csed se fog jarni neked.
2018. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös rn úgy értelmezem hogy a harmadik gyerekre csak gyes járt neki ezért van apuka gyeden, azaz nem átadta hanem neki nem járt. Tènyleg kusza mondjuk..
2018. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a 3. babára csak gyest kaptál a 168. napra, és csedet nem (gondolom, ezért kérte apa utána a gyedet), akkor miért kapnál a 4. babára csedet? Szerintem nem fogsz. Járhatna együtt a 3. és 4. babára ellátás, de csak egy szülő igényelheti. Nem vagyok szakértő, de szerintem ezek az opciók vannak, ha megszületik a 4. baba: A - mivel nem vagy jogosult csedre, nem igényeltek a 4. babára semmit, majd a 169. naptól apa kapja rá a gyedet, és a 3. babára a gyest. B - kéred a 4. babára születéstől a gyest, de akkor a 3. babára is vissza kell venned apától, és gondolom, te gyesre vagy akkor csak jogosult, így szerintem rosszabbul járnátok. TB kisokos csoport a facebookon a javaslatom, ahol vannak szakértők.
2018. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehat 1 vagy 2 gyerek mindegy, de csak 1 szülő kaphat ellátást (gyed,gyes)! Csedet kapok mert 2017.junius 16tol dolgozom 6 órába (előtte csak 4 órába és ezért érte meg a gyes és csak 168 napra vettem igénybe majd a férj igényelte a gyed extrát) amíg csedre megyek addig a férjemnek le kell mondani a gyed extrarol? És amikor 2018. Dec 2.-an megyek vissza dolgozni abban a hónapban ő 2 gyermekre megigenyli ami jár a babára! Jól értettem? Köszönöm
2018. márc. 1. 08:43
 10/13 anonim válasza:
bocsi csak hasonló helyzetbe vagyok. Apa munka mellett is kaphatja a gyest a kicsi után és a gyedet a nagyra, utána fordítva? Nekünk 23 hó lenne a két pici közt, és hiába hívtam a MÁK-ot ott azt mondták telefonáljak a pici születése után.
2018. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!