Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejart gyes, Tb, nyugdijjarule...

Lejart gyes, Tb, nyugdijjarulek stb? Tobbi lennt.

Figyelt kérdés
Iden aprilisba lessz 3 a lanyom szoval lejar a gyes.Vonnak ugye tbt nyugdijjarulekot is..ezeket se vonjak majd mig nem megyek dolgozni? Jelenleg 13 hetes kismama is vagyok. Szoval nemtudom mit mikor hova kell bejelentenem?!

#GYES #TB #bejelentés #levonás #Nyugdij jarulek
2018. márc. 14. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonják, mivel nincs miből vonni. Viszont a gyes lejárta után fizetned kell magad után eü. járulékot, hogy biztosított legyél. Aztán ha megszületik a baba és megint kapsz gyest, nem kell fizetned.
2018. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Határozatlan idejű, bejelentett állásból mentél el babázni? Ha igen, akkor érdemes volna a GYES lejárta után kivenni az összegyűlt szabadságokat, és utána elmenni táppénzre szülésig (ha kiír az orvos).
2018. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van munkaviszonyod?
2018. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem sajna nincs meg a munka viszonyom annyi:/! Ezert is kaptam gyest..iletve lanyom elott munka kereso voltam es akkor kerhettem h fizessek a tbm valamilyen modon..
2018. márc. 14. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Tb-t akkor kérheted, hogy vállalja át az állam utánad, ha egy bizonyos összeghatárt az egy főre jutó jövedelem nem halad meg. De ha a férjed vagy élettársad többet keres, aminél magasabb az egy főre jutó jövedelem, akkor nem jár alanyi jogon és amíg nem leszel újra gyesen, addig fizetned kell magad után. Addig nyugdíjjárulékot sem tudnak vonni, tehát nem számít bele a két gyes közötti idő a nyugdíjba sem.
2018. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ertem. Hat parom tuti keres annyit hiaba sok a kiadasunk:/

De akkor csak a tbt kell fizetnem?

2018. márc. 14. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
2018. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!