Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mennyivel emelkedik a...

Gyes mennyivel emelkedik a munkaviszony függvényében, mi lenne a megoldás az én esetemben?

Figyelt kérdés

Kérek szépen mindenkit, hogy ócsárolás ne legyen köztünk, kialakult egy nehéz helyzet és erre szeretnék megoldást. A gúnyolódást ne ezen a platformon tegyétek legyetek szívesek.


A történetem: Külföldön éltem 5 évig zöld kártya nélkül, tehát nem tudok elszámolni az ottani munkaviszonyomról. Haza költözten, elhelyezkedtem közigazgatásban, de kevés összegért vidéken, így elköltöztem a fővárosba. Találtam itt is munkát, de elkezdtem egy iskolát(levelező) amit még külföldön kezdtem el és nagy álmom hogy el is végezzem amihez kötelező 4 hónapos szakmai gyakorlatot kell teljeseítenem. A munkám és a tanult szakma nem kompatibilis egymással, ezért kénytelen voltam kilépni a munkahelyemről,mert nem tudtam máshogy letölteni a gyakorlatot. Utána nem mindjárt tudtam elkezdeni a gyakorlatot betegség miatt sajnos. Most jelenleg nulla összegért napi 8 órában már szakmai gyakorlaton tevékenykedek. Az utóbbi 4 hónapban gyakorlatilag nincs keresetem. Viszont kiderült hogy teherbeestem. Úgy terveztem,hogy a szakmai gyakorlat után már mindjárt el fogok helyezkedni. Így viszont minden borult. Csak a minimális gyest kapnám, ugye?

Az lehetséges, hogy elhelyezkedem minél hamarabb valahol és olyan 7 hónapig kb. dolgozom, hogy legalább magasabb legyen a gyes összege? Nem ideális a helyzet, meg kissé el is ítélendő úgy vélem, de ez itt a túlélés területe is evolúciós szempontból is. Egyébként jó a viszonyom a párommal, de nyilvánm anyagilag nem vagyunk topon.



2018. ápr. 1. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Terhesen nem igazán fog veled semmilyen munkaadó sem tárgyalni, ha eltitkolod, akkor meg a próbaidő alatt ha kiderül a terhességed, akkor minden indok nélkül kirúghatnak.
2018. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyes összege fix: 28.500 Ft. Nem emelkedik semmitől. Csed és gyed, ami függ a munkaviszonytól, de ahhoz a gyerek születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosítottnak kell lenni, így ez sem fog járni neked. Sajnos nincs mit tenni, csak gyesre leszel jogosult.
2018. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes írja. A Gyes fix összeg mindenkinek. Mivel csedre és gyedre nem leszel jogosult, marad a gyes és a családi pótlék.


A párodnak legalább van rendes munkája?

2018. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megvan a 365 nap munkaviszonyom az utóbbi két évben. Igaz volt a két munkahely között üresjárat. 2015-ben költöztem haza az Egyesült Államokból. Én azt hittem a gyest nem így állapítják meg.
2018. ápr. 1. 13:54
 5/12 A kérdező kommentje:
A páromnak van rendes szakmája és munkahelye,igen, ettől függetlenül nem szeretnék tőle annyira függeni. Esetleg otthon taníthatnék angolt, gondolkodom mit lehetne még tennem.
2018. ápr. 1. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

A gyest nem számolják!az alanyi jogon jár fix összeg.

Ha megvan a két éven belül a 365 biztositasban töltött időd,akkor jogosult leszel Csedre(szülést követő 24 hét) aztán Gyedre( a gyermek két éves koráig) majd gyesre(a gyermek 3 éves koráig)

Olvass utána mit hogy számolnak ki,googleba nem nehez beírni....

2018. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Kiszámoltatom hogy hány napom van,mert az előbb én nem napokban hanem csak hónapokban számoltam, egy évben meg ugye 365 napot senki sem dolgozik.
2018. ápr. 1. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz,hogy csak akkor jár a csed,gyed, ha a szülés napján is van munkaviszonyod!!
2018. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor táppénzre mennek a terhesség utulsó hónapjában? Azért,mert például én egy mikrobiológiai laboratóriumban nem igazán hiszem hogy még dolgozhatnék 8 hónaposan. 9 hónaposan meg már örül sok nő ha menni tud.
2018. ápr. 1. 16:24
 10/12 anonim ***** válasza:

“Most jelenleg nulla összegért napi 8 órában már szakmai gyakorlaton tevékenykedek.”


Ha ez nem biztosított munkaviszony, akkor szerintem nem számít bele a gyedbe. Biztosítottnak kell lenned, az nem elég, hogy dolgozol valamit. Pl. ha feketén dolgoztatnak, nem vagy bejelentve, nyilván az sem számít... csak egy példa volt.

Olvass utáa tényleg.

2018. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!