Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4hónapja vagyok munkanélküli,...

4hónapja vagyok munkanélküli, azóta sem a TB-t nem tudom fizetni se munkahelyet nem tudok találni. Örömhír, hogy teherbe estem de nem tudom ilyenkor mi jár, vagy mi nem. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nyilván nagyon örülünk a picinek, de nem tudom mit csináljak.

2018. ápr. 7. 17:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
gyes és családi
2018. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Miből fogod a gyereket eltartani?
2018. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A párom jól keres. Hidd el, nem tervezett baba. Picit kitoltam volna még a gyermekvállalást.
2018. ápr. 7. 18:05
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

na, ez az a helyzet, amire azt szoktam mondani, tessék azonnal egyéni vállalkozást indítani, néhány napra járulékot fizetni majd elmenni táppénzre. Jogosult leszel csedre és gyedre.

Tőlem nagyon távol áll a csalás, még azt se tartom indokoltnak, ha valaki a munkakörülmények miatt megy tp-re, mert az sem jogos, de itt most a gyerekre tudok csak gondolni, akit két felelőtlen idióta vállalt, és még örülnek is neki. Ha havi 7 ezer nem telik, akkor miből lesz ruhája, étele, gyógyszere, pelenkája? Mi lesz, ha nem tudod szoptatni?

2018. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Olyan jól keres a párod, hogy a tb-det se tudja átvállalni?

Az jó.

Vagy ekkora smucig?

Akkor sokra ne számíts a gyerekkel kapcsolatban se.

Talán az abortuszt még hajlandó lesz kicsengetni.


Egyébként semmi nem jár a gyerek születéséig. Akkor egyszeri anyasági, majd havonta kemény 38 ezer forint (csp és gyes). De a gyerek többe fog.

2018. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Örülnék,ha megválogatnád a szavaidat. :) Nem azért nem lett befizetve,mert nem tudtuk volna befizetni. Azért nem lett befizetve, mert egyszerűen hittem benne,hogy tudok munkahelyet találni kisebb-nagyobb akadályok nélkül. Most "akadályba" ütköztem, egy édes kis akadályba. Egy kérdést tettem fel, ne szapuld az életem. Én sem teszem!
2018. ápr. 7. 18:13
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
A párod jól keres, és nem tudod fizetni a tb-t... na ne...
2018. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

"Azért nem lett befizetve, mert egyszerűen hittem benne,hogy tudok munkahelyet találni kisebb-nagyobb akadályok nélkül."

Jó,de a TB-t havonta kell fizetni.Amikor eltelt egy hónap úgy,hogy nem találtál munkát,akkor miért nem fizetted be?


A kérdésben még azt írod:"azóta sem a TB-t nem tudom fizetni .."

Most akkor tudod fizetni,mert a párod jól keres vagy kamuzol mert nem mered bevállalni,hogy nem biztos,hogy el tudtok tartani egy gyereket?

2018. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Passzív jogon pontosan 45 napig vagy jogosult egészségügyi (természetbeni) szolgáltatásra. Egy nappal se tovább. Utána fizetned kellett volna.

Ezt nem tudod kimagyarázni. Mivel az első nőgyógyászati vizsgálaton pirossal fog felvillanni a TAJ számod, sürgősen rendezd!

2018. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
4%
Némelyik válaszadónak okádék stílusa van. Gratulálok nektek. Örüljetek, akik csedet és gyedet kaptok, hogy tudjátok mereszteni a seggeteket. Bizony ismerek én olyan gyedre jogosult "anyukát", aki a terhesség 4. hónapjától TP-re vetette magát, holott nem volt veszélyeztetett terhes. Most is csak azért vállalták be a 2. babát, amit nem titkolnak, mert kell a gyed. Sajnos kérdező csak gyes és csp. jár.
2018. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!