Jogosult vagyok-e GYED-re?

Figyelt kérdés
25 év alatti kismama vagyok 6hónap normál munkaviszonnyal. A kérdésem az lenne, hogy a középiskolai (technikum) általi gyakorlatok (nyári,évközbeni) biztosítottnak számított e (ösztöndíjat kaptunk) illetve, azt mégis hogyan számoljam ki,hogy hány napot is tesz ki együttesen? Mi van, ha nincs meg a 365 napom? Mit lehet tenni azért,hogy ne 38.000FT legyen a gyesem? Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. ápr. 7. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Van most biztosítási jogviszonyod? Gyedre csak akkor vagy jogosult ha a szülés napjàn van bejelentett munkahelyed, nem elég a 365 nap munkaviszony. Gyakorlat nem szàmít bele.
2018. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekünk sokszor reklámozták,hogy a technikum már beleszámít a szülésbe,nyugdíjba.Volt munkaszerződésünk,illetve tanuló szerződés. Jelenleg van munkahelyem,mint írtam is 6 hónapja de 5hetes vagyok, ezért szeretnék picit informálódni. Nem biztos,hogy a munkáltatóm jószívvel fogadja majd a hírt....
2018. ápr. 7. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért semmit nem kell tenned, hogy ne 38 legyen a gyes, mert az nem annyi

Nappalis tanulmányokból fel év beszámítható, feltételekkel. Tanulószerződéssel biztosított voltál, ha az két éven belül volt, beszámítható.

2018. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen mindegy beleszámít-e a gyakorlat, ha 6 hónapja dolgozol és 8 hónap múlva szülsz, ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor meglesz a 365 napod. Táppénzre viszont egyelőre ne menj el, mert 6 hónapot lehetsz csak táppénzen, mivel eddig ennyit dolgoztál.
2018. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vagy a munkahelyeden? Hatàrozott vagy hatàrozatlan szerződés? Ha fél éve, akkor semmi gond, jelentsd be a terhességet dolgozz amíg tudsz, de legalàbb még 2 hónapot. Így el tudsz menni tp-re szülésig és meglesz erről a munkahelyről az egy év bőven.
2018. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy van kismamáknak védettség, nem rúghat ki, úgyhogy egyéni szop problémája, hogy mennyire örül vagy nem örül neki.
2018. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződésem van. Igazából azért félek,mert nagyon sok helyen voltam már, nyilván féltem a mostani munkahelyemet. :) Szeretem,normálisak az emberek stb.
2018. ápr. 7. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minden oké, annyit kell tenned a gyedhez, hogy nem hagyod kirúgni magad, kismamaként védett vagy, semmiképp ne írj alà közös megegyezéssel történő kilépőt, ha el akar küldeni.

És dolgozz amíg tudsz, de a màr említett legalàbb 2 hónapot.

2018. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!