Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha március 14-én igényeltem...

Ha március 14-én igényeltem meg az anyasági támogatást és csp-t, mikorra várhatom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két kérdésem lenne, az egyik, amit a fő kérdésben is írtam, a másik pedig, hogy ha a fiam február 27-én született, akkor most egybe ki fogják hozni a februári, márciusi és áprilisi családi pótlékot is? Köszönöm annak, aki válaszol
2018. ápr. 8. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyben kapod meg.

Az én fiam után nov 28-án igényeltük és december elején már meg is kaptam, 1 hét telt csak el.

2018. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az áprilisit majd csak májusban kapjuk meg. A februárit és a márciusit egyben megkapod, az anyasági támogatással együtt. Amúgy szerintem megérkezik lassan. Nekem kb 2 hét volt mindig de bankszámlára, ez pár nap különbség a postaihoz képest. Júliusban 17 körül igényeltem, és a családi pótlék már a magasabb összeg volt (ekkor már járt egy gyerekre). Októberben (emelt csp) szintén 16-án igényeltem és novemberben először az addigit kaptam egy pénteki napon, hétfőn meg jött a többi.
2018. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kiutaljàk még a hónapban hóközi utalàssal, akkor a februàr màrcius és anyasàgi jön majd egyben, mivel a csp-t utólag fizetik. Így az àprilisit màjus elején kapod.

Ha valamiért nem utalnak akkor màjus elején kapd a 3 havi csp-t plusz az anyasàgit.

2018. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, egyébként én rákérdeznék, hogy minden rendben-e, papírokkal stb.

[link]


8 nap rég letelt. Nehogy potyára várj, inkább kérdezz rá. (Ahol munkanapról van szó, azt külön ki kell emelni)

2018. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Központi telefonos ügyfélszolgálat:

1/452-2910, 30/344-0045, 70/460-9005, 20/881-9535


Az ügy általános leírása


Családtámogatási ellátás, amelyre a szülést követően szerezhető jogosultság. A támogatás iránti kérelmet (igényt) a szülést követő 6 hónapon belül lehet benyújtani. Az anyasági támogatás gyermekenkénti összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225 %-ával, ikergyermekek esetén 300 %-ával.


Az ügyintézés folyamata



Az igényt az erre rendszeresített formanyomtatványon, a lakóhely szerint illetékes megyeszékhely szerinti járási hivatalhoz kell benyújtani (postán vagy személyesen az ügyfélszolgálati irodán), valamint a kérelmező munkahelyén működő társadalombiztosítási kifizetőhelyen is. A kérelemhez jogszabályban meghatározott dokumentumokat kell csatolni, amelyek az igényelbíráláshoz szükségesek. A hatóság az igényelt támogatásról 8 napon belül dönt."


[link]

Ezen belül mit hol kell intézni, de valamiért nem linkeli rendesen a net.

2018. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az anyaságit már ki kellett volna utalják, de mivel 4 napos ünnep van, gondolom ez miatt csúsznak. A Csp-nek 30 naptári napos határideje van. Mind a kettőt jövő héten megkapod szerintem. Anyaságit, februári, márciusi csp-t.
2018. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 napos ünnep volt márc. 14. után. Ezért lehet lassabb az ügyintézés!
2018. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!