Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A táppénz és a CSED/GYED...

A táppénz és a CSED/GYED jövedelemnek minősül?

Figyelt kérdés

Erste banknál vagyok, és akkor ingyenes a számlavezetés a feltételek szerint, ha:


A kedvezményes havi díjhoz az alábbi feltételek teljesítése szükséges:

-használja bankkártyáját összesen havi min. 35 000 Ft értékben vásárlásra VAGY

-utalja ide jövedelmét minimum 150 000 Ft vagy nyugdíját minimum 60 000 Ft értékben


Jelenleg 228.000 Ft a táppénzem, a 150e a CSED-ből és a GYED-ből is meglesz, de ezeket a bank jövedelemnek minősíti? Páromtól való utalást nem fogadott el annó, mert az nem fizetés, de a CSED sem az, hanem támogatás. Valakinek van esetleg ebben tapasztalata?


2018. ápr. 17. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
(Adóköteles) jövedelem mind. Egyedül a Gyes nem az.
2018. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csed nem támogatás. Hanem fizetéspótló juttatás.
2018. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én OTP-s vagyok, nekem másodfokú jövedelemnek számított és más szabályok vonatkoztak rá, mint a rendes jövedelemre.
2018. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!