Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit lehet tenni a munkáltatóva...

Mit lehet tenni a munkáltatóval ha nem adja le a tappenzes papírom?

Figyelt kérdés

A terhességem elejétől táppénzen vagyok, bár elég bonyolult volt a helyzet...lényeg, hogy a főnököm nem örül ennek. Eddig is mindig késett a pénzem, de mostmár lassan 20.-a es sehol semmi. Felhívtam erre ő: "hat nem tudom mikor adtam le...meg biztos leadtam..."

A könyvelője tovabbitja az Oep-nek. Mivan ha nem adta le egyáltalán? Nem tehetek semmit?


2018. ápr. 18. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem normális, ha 20-án még nem kaptad meg, mert a táppénz mindig később jön, nem úgy, mint a fizetés. Illetve úgy szokták, hogy mikor a fizetést számolják és utalják a munkahelyen, mondjuk 10-ig, akkor azokkal a számításokkal együtt küldik a táppénzigényt is el, egy programon belül. Így ha 10-én adják le, akkor természetes, hogy az oep sem végez vele 1-2 nap alatt. A főnök "örömének" ehhez semmi köze. Egyébként meg ha nem vett ki az állományból, márpedig azt nyom nélkül nem nagyon tehette meg, akkor a nav is érdeklődni fog, hogy hogy a fenében nem kaptál te abban a hónapban sem táppénzt, sem fizetést? Szóval olyan nincs, hogy téged csak úgy elfelejt.

Tudtommal beküldheted te is az oepnek a táppénzigényedet, de azzal sem leszel előrébb, mert utána ők megkeresik a munkáltatódat, visszaigazolás céljából, így időben megint ugyanott leszel. Szóval inkább nyugodj meg, és fogadd el a helyzetet, nem vagy vele egyedül. Akinek nem adja le elsején a munkáltatója a papírját, az ilyen későn kapja meg, ez van.

2018. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehetséges hogy igazad van. Eddig is 15.e korul jott. Viszont ha esetleg mégsem adta le??? Szóval szerinted ilyet nem tehet? Nem egy ilyen esetről hallottam már...

Bemegyek az Oephez utanajarok. Azert ez tőlük is undoríto. Azert mert valaki kismama nem kell neki időben fizetni? Oke hogy a parom haromszor annyit keres mint en, de van amit az én bankszamlaszamomról vonnának de így nem tudnak és ezmiatt kések a befizetéssel.

2018. ápr. 18. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Bemenni emiatt teljesen felesleges, felhívod őket és a taj számod alapján megmondják hogy miért nem érkezett eddig pénz (nem kapták meg a papírt, nem végzett vele aki megkapta, esetleg rosszul kitöltve ment és várják a pótlást). Viszont ha már nem az elején vagy, és tudod hogy végig táppénzen leszel akkor hagyd ki a munkáltatót és küldd te a táppénzes papírt postán, vagy a cég könyvelőjének szkennelve és akkor tuti meg fogják kapni, még ha a munkáltató nem is siet vele. Egyébként ez az undorítózás teljesen felesleges, mivel az OEP-nek (ami amúgy már NEÁK) 20 napja van a fizetésre, így ha te elsején leadtad a munkáltatónak, ő aznap továbbította, még akkor sem telt le a 20 nap, tehát simán lehet hogy nem az ő hibája hogy nem kaptál még pénzt.
2018. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elso tappenzem en 25.en kaptam meg, igaz akkor meg postan jott.. bementem az oephez, hogy utaljak igy a honapban mar 12.en megkaptam. En egyebkent egyenesen a konyvelohoz viszem, en is tartottam tole, hogy elkallodik es igy a tuti ha en nyomom a konyvelo kezebe.
2018. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Megkerdeztem 8naptari napot mondot az ugyintezo mig ki kell utalniuk a tappenzt vagy meginditani a postai kifizetest.
2018. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Az OEP-nek nyolc napja van,c sak kérdés, mikortól kezdődik a nyolc nap. Te leadod a mtatónak, ő aszalja a kocsiban egy hétig, elviszi a könyvelőnek, ott is kallódik pár napot...

Plusz most már csak elektronikusan lehet beadni, sajnos én is jértam úgy, hogy időben beadtam, az OEP visszadobta, mert nem volt jó a regisztráció, elírták a mailcímet. Be kellett adni újra, majdnem három hét volt, mire feldolgozták, addig nem adhattam be újra az igénylést.

2018. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazam volt, a munkáltatóm cseszett az egészre...de persze a könyvelőre fogta, de ismerem jól...

Na mindegy elvileg a héten már megkapom.

2018. ápr. 23. 06:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Megkèrdezhetem kedves kèrdező,hogy a könyvelő nem adta le a papìrodat?
2023. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!