Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnénk a férjemmel babát,...

Szeretnénk a férjemmel babát, de nincsen még bejelentett munkahelyem a tb-t fizetem magam utan?

Figyelt kérdés
Bejelentenének munkahelyemen de nem lenne meg az egy év munkaviszony csak pl.10 hónap de a férjem bejelentene a saját cégükbe 2 hónapra visszamenőleg . Hogyan kapnám a támogatásokat? Illetve ha rosszul vagyok mennyi táppénzre tudok így elmenni?

2018. ápr. 24. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szeretnétek. Gondolom, még nem is vagy terhes. Addig még akár fél évet is dolgozhatsz.
2018. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen még nem vagyok de ha jól alakulnak a dolgok szeretnék nyár végére az lenni.
2018. ápr. 24. 14:36
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem lenne jobb, ha meglenne a két éved és kapnád az a kevéske pénzt is?!
2018. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem egy év bejelentett munkaviszony kell ?
2018. ápr. 24. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Visszamenőleg nem lehet bejelenteni senkit...


AMúgy meg nyugodtan kezdj el dolgozni, "csak" 3 hónapot kell kibírnod a hivatalos munkában, utána teherbe eshetsz, mert a 9 hónap is beleszámít, amíg meg nem szülsz. Tehát ha nyárra szeretnél terhes lenni, akkor kb tavasszal (jövő ilyenkor) szülsz.

2018. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen , köszönöm én is így gondolom az az igazság hogy eddig is dolgoztam csak úgy hogy leszamlaztam egyéni vállalkozóként mert mást is csináltam mellette és kellet a rugalmasság ,és most lett aktuális ha szeretnénk babát jobb ha megpróbálom bejelentettetni magam.már csak azt nem értem ha közben rosszuleteim vannak akkor egyszerűen elmehettek táppénzre?illetve azt olvastam ,hogy a támogatást a szülés előtt max .4 héttel lehet elkezdeni ?
2018. ápr. 24. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Előbb be kell tenni a közösbe, utána kivenni. Még terhes sem vagy, de már ki akarod magadat iratni? Eltoljátok pár hónappal a próbálkozást, és máris veheted fel a pénzt.
2018. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom magamat kiíratni az se biztos , hogy úgy alakul ahogy tervezünk a terhességet , csak számoltam ha így alakulna milyen lehetőségek vannak.Dolgozom a cégnek mar több éve csak eddig nem bejelentett alkalmazottként de bejelenteni is csak fél munkaidőben lennék .
2018. ápr. 24. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

A munkaidő teljesen mindegy. Ami fontos, hogy munkaviszony legyen, és a béred számít.


Táppénzen annyit lehetsz, amennyit biztosítva voltál előtte.

2018. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
A szules napjaig kell, hogy meglegyen 2 even belul a 365 biztositott (bejelentett) nap. De ha csak par heten mulik, akkor fellebbezhetsz es akkor is valoszinuleg megadjak a beredbol szamolt gyedet, csedet....
2018. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!