Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásokra vagyok...

Milyen juttatásokra vagyok jogosult? Ebben az esetben hogy járok jobban?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, és a fenti kérdésre szeretnék választ kapni. 2013 óta dolgozom, azóta egyszer váltottam munkahelyet. Biztosított voltam/vagyok ez idő alatt.

Jelenleg 4 órás munkában vagyok bejelentve, de nem annyit dolgozom, többit kp-ban kapom. Főnököm megemlítette, hogy mi lenne, ha szülést megelőző 6 hónaptól "átmennék" a családi vállalkozásba, ahol bejelentenének x forintra, így a későbbi állami juttatást jobb átlagból tudják számítani. Kérdésem lenne, hogy jobban járok-e?

Ebben a 6 hónapban, amíg a családi vállalkozásban lennék, a járulékokat természetesen fizetném magam után. Munkahelyemre ugye bejárnék rendesen, de ott hivatalosan nem vagyok jelen. Tehát most ennyivel kevesebb jövedelmem lenne.

Aztán később kérdés, hogy a gyed összege mennyi lenne, mondjuk egy bruttó 200 ezres fizu esetén?

Ha jól tudom csedre, gyedre, szülést követően a "60 ezer forintos" támogatásra, és magzati adókedvezményre vagyok jogosult. Ezeket mikor kell igényelni? Továbbá még annyi, hogy egyetemre is járok levelezőn, erre van esetleg valami támogatás?


2018. ápr. 25. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Szóval a munkáltatód azt szeretné, hogy terhesen önként szüntesd meg a munkaviszonyodat.

És ha nem dolgoztatna tovább, miután aláírtátok a munkaviszony megszüntetést??? Akkor mit csinálsz???

2018. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De dolgozhatok, várnak vissza.
2018. ápr. 25. 10:41
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

É ha mégsem??? Én terhesen semmiképpen nem szüntetném meg a munkaviszonyomat. Miért nem a főnököd emeli meg 8 órára a bejelentésed, és neki fizetnéd a járulékokat???


A gyed nettó 105.000 ft lenne bruttó 200 fizetés esetén.

A csed meg 119.000 Ft. És ezekhez még hozzájön a családi kedvezmény, ha te igényled (nettó 10.000 Ft)

2018. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még átgondoljuk. És a bruttó 200 ezres fizetés esetén mennyi lenne a járulék?
2018. ápr. 25. 11:46
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha a szülést megelőző 6 hónaptól leszel bejelentve,akkor még a régi béred is számítani fog,mert a szülés várható időpontjától visszaszámolnak 3 hónapot,és onnantól visszafelé az előző 6 hónap átlagát nézik,tehát ha egyáltalán nem mész táppénzre,akkor is csak 3 hónap fog az új béredből számítani,ha táppénzre is mész,akkor még kevesebb,mert a táppénzes napokat átugorják.
2018. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha másik cégbe leszel igy bejelentve, akkor a régi béredet egyáltalán nem fogják figyelembe venni, csak az új munkahelyed bérét. Szóval ha az jóval több lenne mint a mostani, csak jol járnál vele. Viszont valamilyen szinten igaza van az első hsz-nak. Mivan ha ezzel a kis csellel akarják elérni, hogy felmondj? Felbontjátok a meglévő munkaviszonyod, aztán azt mondják, hogy hupszi, megsem akarunk átvenni a másik vállalkozásba. Na akkor aztán nézhetsz. Azért tényleg fura, hogy igy terhesen vetik ezt fel neked.
2018. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Ja most látom, hogy te fizetnéd a járulékokat. Hát br. 200.000 fizunál összesen 109.000- kell fizetni az államnak. Ebben benne van a szocho is, meg ami a te béredből kerül levonásba, mert ugye azt is be kell fizetni.
2018. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jóban vagyunk, ők vetették fel azért, hogy nekem jobb legyen, mert a családi vállalkozást is ismerik.

Amúgy is szükség lenne rám, mert egy kis irodáról van szó, ahol nagyjából mindenhez én értek.

2018. ápr. 25. 14:46
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

" ők vetették fel azért, hogy nekem jobb legyen"

Ezt ugye te sem hiszed el. Hogy csupán felebaráti szeretetből teszik. Sőt! Ők tesznek szívességet neked, amiért megszünteted náluk a munkaviszonyodat, majd feketén dolgozol...

2018. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
#9-es. Írta a kerdező, hogy a járulékokat ő fizetné. Szoval nagy szivességet nem tesznek.
2018. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!