Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Azt mondta írjunk közös...

Azt mondta írjunk közös megegyezéssel felmondást, nem lesz bármi gondom ebből?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


2013 04.01-étől van bejelentett munkaviszonyom. 2016. 04.11-én született meg a kisfiam, vele CSED-et,GYED-et és most jelenleg GYES-t kapok 2018.04.12-től. 2018.02.24-én született meg a kislányom. Elvileg utána is ugyanúgy a CSED-et,amit most intézek. Ma felhívott a főnököm és felajánlott egy vidéki munkát, ha majd szeretnék visszamenni dolgozni, de ezt nem tudom elvállalni később sem. Így mondta, hogy mivel mégományba vagyok és úgysem mennék vissza dolgozni (ahonnan eljöttem azt kiadta bérbe másnak, oda nem tudok visszamenni) írjunk egy közös megegyezésen alapuló felmondást. Erre hétvégén kerülne sor. A kérdésem az lenne, ha aláírom a felmondást még a CSED elintézése előtt, akkor nem fogok elesni tőle? Vagy bármi hátrányom következik belőle a későbbi juttatások miatt? Mert mondtam neki, hogy folyamatba van a CSED intézése ugye, amire azt mondta, hogy tudja és azért kellene még előtte aláírni a felmondást.

Azt tudni kell, hogy 2015 augusztusába táppénzre mentem 9-es kóddal. Azóta nem vettem ki szabit semennyit.

Köszönöm a választ!


2018. ápr. 25. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Át akar verni. :)

Ha aláírod, megszívod.

2018. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megszívod, de ne ide írj, hanem egy munkajogi fórumra, ahol szakértők válaszolnak.
2018. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy aláírd! Mondd meg, hogy majd meglátod mi lesz, ha mennél vissza. Akkor köteles visszavenni, kiadni a szabikat és után rúghat ki, fizetheti a végkiekégítést. Szerintem a gyedhez is kell az élő munkaviszony, ne higgy neki és ne hagyd, hogy megszűnjön az állomány, ő egyoldalúan nem rúghat ki, ezért akar rávenni a közös megegyezésre.
2018. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
SEMMIKÉPP NE ÍRD ALÁ amíg nincs elintézve a CSED,hiszen csak akkor jár a CSED ha fennáll a munkaviszony!utána megszüntethető hiszen ha CSEDre jogosult leszel egy napig is,a GYED jarni fog!
2018. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha már lejárt a gyed is. Addig őrizd meg a munkaviszonyod mindenképpen!
2018. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem írnám alá. Addig ketyegnek a munkában töltött éveid is, akár a végkielégítéshez vagy a plusz szabik miatt biztos jól jön. Meg akár a nyugdíjhoz is.

Plusz ha jönne még egy baba akkor rá csak gyes járna végig mert nincs munkaviszonyod.


Majd felmondasz akkor ha vissza akarsz menni vagy kirúg. Neked mindenképp ez az előnyös.

2018. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
100%

NE ÍRD ALÁ!

A szabijaid is gyűlnek, attól függetlenül,hogy nem oda mész vissza.

2018. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Írjatok majd akkor közös megegyezéssel felmondást, amikor mennél vissza és már letelt a bentmaradt szabadságod is. Mi van, ha időközben szülsz még egyet?

Át akar vágni, nem akaródzik fizetni tovább utánad.

2018. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogászként (szakvizsga nélkül egyelőre) azt mondom, hogy semmiképp ne írd alá. Egyoldalúan jelenleg nem szüntetheti meg a főnököd, mert védett státuszban vagy, ezért akar rávenni a közös megegyezésre. Ebbe semmiképp ne menj bele most, ráérsz majd akkor egyezkedni, ha a kislányoddal is kitöltötted a gyedet, gyest. Én a helyedben utána se mennék bele a közös megegyezésbe. Ha van élő szerződésed köteles visszavenni, amennyiben azon változtatni akar, de te nem mész bele, nem írod alá az új/módosított szerződésed, úgy vagy alkalmaz a régi pozíciódban vagy kirúg. A második esetben viszont ki kell adnia a ki nem vett szabijaid, végkielégítés is jár és a felmondási idő is. Ez nyilván szívás a munkáltatónak, de ha úgysem fogsz már ott dolgozni, akkor ezzel neked nem kell foglalkozni.
2018. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szêpen köszönöm a válaszokat!! Sejtettem, hogy nem járnék jól, ha belemegyek. Sajnos a főnököm ilyen, amikor tp-re kerültem 9-es kóddal szándékosan vissza is tartotta a tp-s papírjaimat, hogy minél később kapjak pénzt.
2018. ápr. 25. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!