Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a baba születése hónapjában...

Ha a baba születése hónapjában lesz meg az 1 évem, kaphatok gyed-et, vagy csak gyes-re vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég kellemetlen, de sok évig nem bejelentett munkám volt, viszont most 5 hónapja már bejelentett munkahelyen dolgozom. Ha innen elmegyek tp -re, (amit nem tervezek, csak ha muszáj) és a baba születésének hónapjában lesz meg az 1 év munkaviszonyom, jogosult vagyok gyedre?

2018. ápr. 28. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha a szülés napján megvan a 365 ledolgozott napod és biztosított vagy, akkor igen. Más esetben csak a gyes. Viszont ha csak pár nap hiányzik, lehet kérni méltányossági gyed-et.
2018. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

A lényeg, hogy a szülés napjáIG összejöjjön.

Méltányosságból egyébként csak akkor adják meg, ha a család egy főre jutó bevétele alacsony.

2018. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ki kell húzni! Persze tudom, ez nem így működik. Méltányosságból lehet kérni csedet, gyedet, de azt valóban szociális helyzet alapján döntik el!
2018. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy irták a szülèsig legkèsőbb meg kell lennie, de arra is figyelj ha ennyire kicentizted hogy egy nappal se igényeld meg korábban a csedet minthogy meglenne a 365 napod, különben buktad a csedet, gyedet.
2018. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam... Meglesz addigra, bár elég parás 6 nap van közte... Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. ápr. 28. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát 6 nap az nagyon necces...

A kiirt napig lesz annyi? Mert ha igen nagyon szugeráld hogy ne jöjjön pár nappal előtt, mert azért az már nem ritka hogy 1-2 hèttel de főleg 6 nappal előbb jön. Semmikèpp se kérd a csedet szülés előtt ogy se mert el fogják utasitani.

2018. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!