Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Lehet apuka gyeden a nagyobb gyerekkel, amíg én cseden vagyok a kicsivel?

A lányunk 19 hónapos lesz mikor a kicsi megszületik augusztusban. Kiszámoltuk, hogy kb. havi 30.000 Ft-al lenne kevesebb a bevételünk ha a férjem otthon marad gyeden, amennyit nekünk megérne az hogy otthon van velünk. De lehetséges az, hogy egyikünk az egyik gyerekkel van itthon, másik a másikkal? Vagy egyszerre csak egy szülő vehet igénybe csedet/gyedet?

2018. máj. 1. 18:36  Privát üzenet  

A válaszok
Egy szülő veheti csak igénybe az ellátásokat az összes gyerekre, vagy Te vagy apa, felosztani nem lehet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. máj. 1. 19:04 Privát üzenet

Azt megtehetitek szerintem, ha a munkáltató hozzájárul, hogy fizetés nélküli szabadságot vesz ki a férjed, és otthon van veletek egy darabig. Te meg igénybe veszed a csedet és a gyedet is.

De biztos, hogy szükséges és jó lesz, ha sokáig otthon lesz? Előbb-utóbb úgyis egyedül kell megoldanod a hétköznapokat, fél évvel a szülés után sem lesz semmi könnyebb két ilyen kicsivel, sőt... Nem tudom, hogy megéri-e a munkáltatót esetleg magára haragítani vagy elveszíteni az állását emiatt.

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. máj. 1. 20:09 Privát üzenet
Nem lehet de nem 30 ezer lenne az. Neked jár a csed is és a gyed is, apuka meg kapja a fizetését. Szóval 2 ellátás + 1 fizetés. Az elképzelt felállásban 2 ellátás + 0 fizetés. Ahogy írták, ha engedélyezi a munkáltató, otthon lehet fizetés nélküli szabin, de akkor nyilván kiesik a fizetése.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. máj. 1. 20:21 Privát üzenet
Gyed extra keretében jár az anyukának mindkettő juttatás (csed, gyed).

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. máj. 1. 21:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha az apuka idosebb, mint 40 akkor nagyobb az eselye pl a Down korra a babánál?
Apuka elmehet táppénzre a nagyobb gyerekkel, ha én itthon vagyok cseden a kicsivel?
Szerintetek, ha az apuka alkoholista, az befolyással van e a születendő gyermek fejlődésére? Van erről vmilyen statisztika? Nagyobb valószínűséggel lesz e a gyermeknek genetikai...
Lehet olyat, hogy apuka gyeden a nagyobb gyerekkel, anyuka meg gyesen az újszülöttel?
Ha gyeden vagyok a lányommal a párom elmehet Gyesre a nagyobb fiammal?
Hogy oldjátok/oldottátok meg a második gyerkőccel beindult a szülés? Ha apuka vidéken dolgozik, nem ér haza 20 perc alatt, a nagyobb pl. oviban de a mamák is vidéken laknak....

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!