Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet apuka gyeden a nagyobb...

Lehet apuka gyeden a nagyobb gyerekkel, amíg én cseden vagyok a kicsivel?

Figyelt kérdés
A lányunk 19 hónapos lesz mikor a kicsi megszületik augusztusban. Kiszámoltuk, hogy kb. havi 30.000 Ft-al lenne kevesebb a bevételünk ha a férjem otthon marad gyeden, amennyit nekünk megérne az hogy otthon van velünk. De lehetséges az, hogy egyikünk az egyik gyerekkel van itthon, másik a másikkal? Vagy egyszerre csak egy szülő vehet igénybe csedet/gyedet?
2018. máj. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülő veheti csak igénybe az ellátásokat az összes gyerekre, vagy Te vagy apa, felosztani nem lehet.
2018. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Azt megtehetitek szerintem, ha a munkáltató hozzájárul, hogy fizetés nélküli szabadságot vesz ki a férjed, és otthon van veletek egy darabig. Te meg igénybe veszed a csedet és a gyedet is.

De biztos, hogy szükséges és jó lesz, ha sokáig otthon lesz? Előbb-utóbb úgyis egyedül kell megoldanod a hétköznapokat, fél évvel a szülés után sem lesz semmi könnyebb két ilyen kicsivel, sőt... Nem tudom, hogy megéri-e a munkáltatót esetleg magára haragítani vagy elveszíteni az állását emiatt.

2018. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet de nem 30 ezer lenne az. Neked jár a csed is és a gyed is, apuka meg kapja a fizetését. Szóval 2 ellátás + 1 fizetés. Az elképzelt felállásban 2 ellátás + 0 fizetés. Ahogy írták, ha engedélyezi a munkáltató, otthon lehet fizetés nélküli szabin, de akkor nyilván kiesik a fizetése.
2018. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Gyed extra keretében jár az anyukának mindkettő juttatás (csed, gyed).
2018. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!