Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor nekem mennyi ideig...

Most akkor nekem mennyi ideig járna a Gyed, jogosult vagyok a Csed-re is, összezavarodtam?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kacifántos az ügyem.Tudom, hogy maxiumum 2 évig jár a gyed,de az én esetemben ahol nincs meg a 2 év csak 1 év ott mi a helyzet? A másik kérdés meg az,hogy Csed-et kapnék és Gyest? Vagy hogy van ez?


Novemberben lenne meg a gyerek,de jelenleg nincs munkahelyem,mert szakmai gyakorlaton voltam hónapokig, ami alatt nyilván nem volt keresetem,bejelentett munkahelyem semmi, ráadásul levelezős vagyok,tehát nincs gyed extra. Most jelenleg még nincs meg a 365 biztosított nap ami a Gyed-hez kell,de egyik rokonom bejelent a vállalkozásához 8 óróbán majd a szülésig,hogy meglegyen a 365 nap. Ehhez egyébként már csak 3 hónap kell.


Az nem tudom számít-e,de közben a munkaügyiben regisztrálva vagyok mióta szakmai gyakorlaton vagyok hogy legyen némi jövedelmem is,hiszen gyakorlat alatt nem tudnék dolgozni. Ezért is hagytam ott az előző munkahelyemet.



2018. máj. 5. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

"Tudom, hogy maxiumum 2 évig jár a gyed"


Rosszul tudod. 2015-ben módosítottak és visszaállították a régi szabályozást, miszerint mindenkinek 2 éves korig jár a gyed, ha a szülés napján rendelkezik biztosítási jogviszonnyal és megvan minimum 365 napja.


A munkaügyi regisztráció semmit nem jelent. Akkor számítana, ha álláskeresésit kapnál.


Egyébként csalásra készültök és könnyű lebukni.

2018. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!