Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most pontosan mennyi munkavisz...

Most pontosan mennyi munkaviszony után jár a GYED?

Figyelt kérdés
2016 Októbere óta vagyok folyamatos munkaviszonyba ( nem végig egy helyen ) viszont most babát várok Novemberre. A munkaköröm olyan , hogy Június végéig szeretnék maradni . Utánna pedig kivenném a pár nap szabimat aztán pedig táppénz . Ugye oktoberbe lenne meg hivatalosan a 2 év munkaviszonyom de én hamarabb el jövök táppénzre . A kérdésem az lenne , hogy attol még ugye munkaviszonyba vagyok és fog nekem járni a GYED? Egyébkènt 2016 nyarán érettségiztem tehát mindig is TB támogatott voltam . Szerintetek mire leszek így jogosult ?

2018. máj. 24. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Két éven belül kell 365nap munkaviszony meglegyen, ez nálad bőven meglesz illetve hogy amikor elmész csedre akkor is meglegyen a munkaviszony.

A táppénz alatt sem szűnik meg a munkád így az is beleszámít a napokba majd.

CSED és GYED is járni fog.

2018. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

A szülést megelőző 2 évben kell összesen 365 nap munkaviszony.

AMúgy meg a táppénz alatt is él a munkaviszony, tehát az is beleszámít a jogosultságba (csak az összegbe nem).

2018. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Hogy jön ide a tb támogatottság??!
2018. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!