Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megyek vissza dolgozni, de...

Megyek vissza dolgozni, de még jár a gyed, kell jelezzem?

Figyelt kérdés
3,5 hónapig együtt fog járni a kettő, kell ezt valaki felé jelezzem, hogy visszamentem? illetve a gyedet majd le kell mondani és megigényelni a gyest vagy ez automaikusan megy majd?
2018. máj. 31. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem, jár egyszerre a gyed és a fizetés.

A gyedet nem kell lemondani, az határozott időre jár. De a gyest meg kell igényelni.

2018. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Kedves első! És mi van a gyed melletti munkavégzéssel? Tán ingyen dolgozik az ember????

Kérdező, én úgy olvastam nem kell bejelenteni sehova, hogy munkát végzel.

2018. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy nem kell lemondani, írtam is, hogy egyszerre fog járni a kettő. Csak az érdekelt, kell-e jelezzem valaki felé
2018. máj. 31. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es, tessék?? Annyit írtam, hogy nem, (mivel a kérdés úgy szól, hogy be kell-e jelenteni) aztán azt, hogy jár egyszerre a kettő.. feszült napod volt vagy mi?
2018. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Pedig használsz vesszőt, furcsa, hogy értelmezni már nem megy...
2018. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló teljesen jól írt mindent! Nem kell jelezni senkinek, mivel gyed mellett korlátlan munkaidőben lehet dolgozni. A gyedet nem kell lemondani, viszont a gyest a kormányablakban meg kell igényelni, célszerű a gyed lejárta előtt 1 hónappal megigényelni a gyest, így tuti folyamatos lesz az ellátást!
2018. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mivel az első használ vesszőt a "nem" után, így pont hogy nyelvtanilag helyes a válasza.
2018. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)


(azért bosszantó, hogy van olyan, amit mind a két ellátásból levonnak).


Még egy kérdés. Én igényeltem az adókedvezményt a gyerek után, amit most a gyeddel kapok. Ha a gyed lejár, automatikusan fogják utalni tovább, csak a fizetéssel, vagy azt újra le kell adni? A munkahelyem kifizetőhely (közalkalmazott vagyok), ha ez számít

2018. jún. 1. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:
De, jelezni kell a munkáltatónak, mert a havi járulékbevalláson jelölni kell a gyed melletti munkavégzést!
2018. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek a munkahely kifizetőhely, tehát eleve tudják, hogy gyedet kap. Sőt, a munkáltató még kedvezményt is tud igénybe venni a kérdező után.
2018. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!