Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki önkormányzati...

Ha valaki önkormányzati segélyt vesz igénybe akkor az egy fő / havi összeg kiszámításánál a gyerek is 1-nek számít?

Figyelt kérdés
Valahonnan régebbről úgy emlékszem csak ,,fél,,-nek számítják a gyereket...Tehát ha van 2 felnőtt és egy 3 éves gyerek akkor az össz bevételt hárommal osztják ? Valamint ha sajátos nevelési igényű az a gyermek akkor ez a szorzó változhat ?

2018. jún. 4. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen segély? Többnyire egy személy 1nek számít. SNI nem valtoztat a szorzón
2018. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden szempontból egy személynek számít a gyerek. Nem "félnek" és nem is duplán akkor sem, ha sajátos nevelési igényű. Annyi van, hogy ahol SNI-s gyermeket is nevelnek, ott az egy főre jutó maximum jövedelem, ami mellett igényleni lehet, magasabb összegben van meghatározva (pár ezerrel, nem tudom pontosan), például a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megállapításánál.
2018. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Igazából nem mondták meg mire lehetünk jogosultak csak kérik a jövedelem igazolásokat és megnézik mit kaphatunk. Szerettem volna ha a gyerek fejlesztéséhez hozzájárulnak mert most minden saját zsebből megy mert helyben nem megoldott az ellátása...Én meg így magánba hordom...
2018. jún. 4. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!