Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretném szülés előtt 4...

Szeretném szülés előtt 4 héttel megigényelni a CSED-et. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Mikor, mennyivel kell előtte bevigyem a munkahelyemre (kifizetőhely) a papírokat? Jelenleg GYES-en vagyok, ugye ez nem befolyásolná a korábban igényelt CSED-et?
2018. júl. 16. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Követem, ha nem baj!
2018. júl. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvostól kell kérni egy igazolást, amin szerepel a szülés várható időpontja. Nekem ezt csak aznap írta meg a házi orvos, amikortól igényeltem, tehát pontosan 4 héttel korábban. Második babánál szombatra esett, pénteken intéztem. A kitöltött igénylőlappal együtt elviszed a munkáltatónak és kész. Másik gyermek utáni ellátás nem befolyásol semmit. Ha megszületik a baba, kérni fogják az anyakönyvi kivonatát.
2018. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beviszed az igazolást, adnak egy igénylő lapot, azt értelem szerint kitöltöd.Sahát adataidat és csak a szülés várható időpontját írod be , gyerek adatait ki kell hagyni, majd azt akkor kell pótolni ha megszületett a baba. Később kapsz egy határozatot amiben benne lesz hogy mettől meddig vagy CSED-en meg hogy mennyit kapsz.Ezt rakd el mert ez kelleni fog ha a GYED-et igényled.A GYED-et is egy hónappal a CSED-lejárata előtt intézd, hogy mire a kifizetés lesz el legyen intézve minden.
2018. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek!


Még lenne egy kérdésem, ha így lehet:


Ha hamarabb megigénylem a CSED-et akkor valóban jobban járok a GYED igénylésénél? Mert az így is úgy is a baba 2 éves koráig jár. Itt ezt olvastam, igaz ez így?


Köszönöm ha válaszoltok.

2018. júl. 16. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a gyed így is, úgy is 2 éves korig jár. Hogy neked ez mennyire éri meg, attól függ jelenleg mit, mennyit kapsz. Én nem dolgoztam és nem voltam táppénzen a 2 gyerek közt, tehát egyértelmű volt, hogy jobban járok, ha hamarabb igénylem a csed-et.
2018. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Jelenleg GYES-en vagyok a kislányommal, úgyhogy mindenképpen jobban megérné. Akkor fogom is intézni hamarosan a papírokat.

2018. júl. 17. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!