Babat varok viszont most kezdtem uj munkahelyen 1 honapja 3 honap probaidon vagyok es az lenne a kerdesem ha felmondanak nekem kapok-e gyedet es csedet az elmult 2 evben folyamatosan dolgoztam meg van a 365 nap biztositott munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Abban az esetben ha a terhessegem alatt nincs munkaviszonyom kapok-e gyedet es csedet? Koszonom elore is a segitseget

2018. júl. 17. 09:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs akkor munkaviszony vagy álláskeresési járadékod, akkor csak gyes jár.
2018. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Meddig kene dolgoznom ahhoz hogy kapjak? Az a baj 2 muszakban dolgozom nappal es ejszaka 12 oras muszakok :/
2018. júl. 17. 09:14
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Próbáld meg megbeszélni a határozott munkaviszonyt. Ha jófej és te magad se mész egyből táppénzre megoldható, hogy így kapj juttatásokat.

Vagy eltitkolod még 2 hónapig.

2018. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 babyboom567 ***** válasza:
92%
a szülés napján IS kell lennie munkaviszonyodnak vagy az álláskeresésinek.
2018. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő után mi várható? Határozott vagy határozatlan szerződés?

A határozott szerződés amikor letelik, akkor egy szó nélkül megválhat tőled, ugyanis nem hosszabbít szerződést és ennyi. Ha a szerződés határozatlan akkor viszont nem küldhet csak úgy el x idő múlva. Ahhoz hogy kapjál ellátásokat ahhoz az kell, hogy a szülés időpontjában legyen aktív munkaszerződésed.

Amíg a próbaidőt töltöd, az alatt te is és a főnök is, bárki felmondhat indoklás nélkül. Tehát ha a következő 2 hónapban tudomást szerez a főnök arról hogy terh s vagy, és hamarosan elmész szülni, nem fog igényt tartani rád a próbaidő után.

Ha ezt el tudod titkolni még tart a próbaidő, és az új munkaszerződésed aláírása után jelented be hogy terhes vagy, az nem túl etikus, valószínű az sem fog tetszeni a főnöknek (neked sem tetszene), de nem te lennél az első nő aki ezt kijátszaná.

2018. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hatarozatlan ideju a szerzodes 90 napos probaidovel
2018. júl. 17. 09:37
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem írtad, hogy hány hónapos vagy!

A javaslatom: ne közöld a próbaidő végéig, utána védett vagy. Mindent kapsz, ha az elmúlt 2 évben folyamatosan dolgoztál, viszont tényleg lennie kell állásodnak a szülés napján is. Pl. én be voltam tojva, mert esélyes volt, hogy megszűnik a cég. Oké, ki nem rúghattak a terhesség miatt, viszont így elestem volna a csedtől. Na, elkanyarodtam. Szóval próbaidő alatt elküldhetnek, úgyhogy néma csend, de komolyan!!!!!!

2018. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

1 valami még fontos: az előző és a mostani munkahelyed között volt megszakítás, amikor nem dolgoztál? Ha igen, mennyi?


Ez azt befolyásolja, hogy mennyi időre mehetsz majd táppénzre

2018. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A 2 munkahely kozott 1 nap volt csak juni 15en volt az utolso napom az elozo munkahelyemen a mostani munkahelyen mar juni 17en kezdtem
2018. júl. 17. 16:30
 10/19 A kérdező kommentje:
Ha a pici szuletese idejen munkanelkuli segelyt kapok akkor jarni fog a csed es a gyed?
2018. júl. 17. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!