Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért jobb 28 nappal előbb...

Miért jobb 28 nappal előbb igényelni a Csed-et?

Figyelt kérdés
Mert több mint a táppenz?
2018. júl. 19. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak jobb, mert amíg táppénzen vagy addig fizetik a 33% TB-det, de ha cseden vagy akkor már csak az állam fizet. Neked akkor lényeges ez csak, ha a dokid nem ír ki táppénzre, mert teljesen egészséges a terhesség és nincs okod betegszabira menni, de már nem akarsz dolgozni. Ha eleve is táppénzen vagy akkor jobban jársz ha szüléskor igényled.
2018. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tappenzen vagyok a terhessegem eleje óta. Hat gondoltam hogy inkabb valami ilyesmirol lehet szo, mivel a munkaltatom ajanlotta ezt, hogy menjek mar szules elott Csed-re. De akkor atgondolom...ha en ugyse jarok jobban. Koszonom
2018. júl. 19. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha elmész egy hónappal előbb csedre,akkor egy hónappal több gyedet fogsz kapni.Mert a gyed a gyermek 2 éves koráig jár,akkor is ha megigényled előbb a csedet.
2018. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: ebben igazad van, de ennek csak akkor van értelme ha amúgy nincs táppénzen és nem is írnák ki, mivel a táppénz magasabb a gyednél.

Szóval anyagilag úgy jár a legjobban, hogy táppénz szülésig, 6 hó csed majd 1,5 év gyed.


Én ellátásom így alakul:

táppénz: 164e Ft/hó

csed: 162e Ft/hó

gyed: 144e Ft/hó


Szóval ha maradok táppénzen az utolsó hónapban akkor:

1x164e + 6x162e + 18x144e= 3.728.000 Ft


Ha előre hozom a csedet akkor:

6x162e + 19x144e = 3.708.000 Ft


Szóval én 20.000 Ft-ot "buknék". Jó, nem életbevágóan sok, de ha amúgy is táppénzen van akkor nem éri meg úgy változtatni ami számára előnytelen.

Ha a doki nem írná ki, akkor lenne jó a második verzió, mert akkor valóban többet kap.

2018. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdező nem írta mennyi a táppénze. Közalkalmazottként dolgozom az itteni kórházban,abból indultam ki,hogy nekem kevesebb volt,mint a csedem/gyedem.
2018. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos csak 105ezer körüli a tappenz. Nem tudom így mennyi Csed és Gyed fog jönni
2018. júl. 19. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!