Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 8 napon belül. Ebbe beleszámít...

8 napon belül. Ebbe beleszámít a hétvége vagy nem? És mi lesz a végkifejlet? (Kismama táppenz, bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, folyamatos táppénzen (veszélyeztetett, a terhességem legeleje óta) és kaptam egy levelet múlt hét csütörtökön (12.en) az OEP-től, hogy május 31.-re nincs igazolva a betegállományom...bementem, megkérdeztem, hogy ez mégis hogy lehetséges. A drága háziorvosom május 30ig irt ki, utana pedig juni 1-től... 31.et kihagyta...persze mindenki tévedhet, meg én is megnézhettem volna a papírt, na mindegy...volt rá 8 napom, hogy igazoljam, különben eljárást indítanak, hogy ne kapjak táppénzt a továbbiakban. Hétfőn (16.an) megírta nekem újra (vagyis mostmár pontosan) a háziorvosom a papírt a május 31ről, amit aztán beküldtem a főnökömhöz. Az ő könyvelője továbbíthatja csak az OEP fele, próbáltam egyből az OEP-hez leadni, de azt mondták nekik már nem adhatom le... meg azt is mondták, hogy amíg nem kapják meg az igazolást az 1 napomról, addig nem utalják a júniusi táppénzem sem. Szóval lényeg a lényeg, én ezt 4 nap alatt elintéztem, amire elvileg 8 napom volt, de azóta se kaptam fizut. Gondoltam mára megjön, de semmi...Ma már nem értem el őket, pénteken nincs ügyfélfogadás,a főnökömet meg nem szeretném hétvégén zaklatni...hétfőn bemegyek és megkérdem mi a helyzet, de addig is szeretnék tisztán látni ...tehát az egyik kérdésem az lenne, hogyha esetleg a munkáltatóm könyvelője nem küldte el időben, amiről ugyebár nem én tehetek, akkor vajon mit lehet tenni? Vagy egyáltalán mi számít 8 napnak? A hétvége beleszámít a 8 napba? Mert ha nem, akkor még hétfőn is újrapróbálkozhatok a dolgokkal...de annyira unom már, hogy mindig van valami. Ez van mindig...10.én kaptam a fizum anno, tappenz valamikor 25.en utalnak, mert a főnök elfelejti leadni a papírom stb...de általában 17.ére itt van a pénz. De hogy 8 hónapos terhesen az ember a saját pénzéért rohangáljon, mert mindenbe belekötnek... Folyamatos a táppénzem, az orvosom 30 naposnak hiszi a májust, es ezmiatt eleshetek 100ezer forinttól? Volt valaki hasonló helyzetben? Szerintetek ha megkapták a papírt, mikor számíthatok utalásra? És ha nem kapták meg, akkor hogyan tovább? Bocsi ha hosszú lett köszönöm a válaszokat
2018. júl. 20. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A 8 nap, az 8nap. Ha munkanap lenne, akkor azt írnánk.
2018. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oke akkor letelt a 8 nap. Valaki bővebb választ a kérdéseimre?
2018. júl. 20. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak soron kívül utalni, havi fix időpontban van a számfejtés és az utalások, valószínűleg a következő hónapban fogod megkapni visszamenőleg is.
2018. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom itt heti egyszer utalnak, hogy melyik napon minden héten, azt pontosan nem tudom. Viszont a kedves hölgy azt mondta hétfőn, ha megkapják az igazolast, utalnak...ezért sem értem. De mindegy legtisztább ha bemegyek hétfőn és megmondják mivan...köszönöm
2018. júl. 20. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen soron kivuli utalas.... Ossze vissza utalnak,attol fugg az ember mikor adja le a papirt.

Nekem tanacsadok azt mondtak,hogy az elbiralasra van 8 napjuk,es a kiutalasra 21. Szerintem ez baromsag.Hetfon telefonalj! Altalaban revizori alairasra varnak ilyenkor.sokszor szivtam mar enis

2018. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!