Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki GYES-en van, annak hogyan...

Aki GYES-en van, annak hogyan s mikortól jelenik meg a biztosítási jogviszonya Ügyfélkapus lekérdezésen keresztül?

Figyelt kérdés

A biztosítási jogviszony lekérdezésekor minden korábbi adat látszódik, de amióta GYES-en vagyok, akkortól számítva meg semmi - ez normális? Nem kellene annak a jogviszonynak is megjelennie alul a listán, ahogy az előző ki és bejelentéseknek???


Kicsit aggódok! Mennyi idő múlva és kinél kell jelezni, ha úgy tűnik, hogy nincs az embernek egészségbiztosítása a rendszerben?


Akik GYES-en vannak, megnéznék a magukét Ügyfélkapun, hogy hogy is van-ez, látszódik-e valami?! Köszönöm!



2018. júl. 23. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Decemberben szültem, januártól kapom a támogatásokat. Január elsejétől “magyar államkincstár ellátásban részesülők” címszóval vagyok biztosított.
2018. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
ha nincs munkaviszonyod, csak a gyesed, akkor nem vagy biztosított, csak eü ellátásra jogosult, ezt nem fogod az ebevben látni.
2018. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Ahogy a 2-es írja. Ha csak Gyeses vagy, nem vagy biztosított, hanem csak egészségügyi szolgáltatásra jogosult (=természetbeni szolgáltatásra, azaz ellátnak, ha beteg vagy).
2018. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az 1-esnek köszönöm!


2-es, 3-as-nak üzenem, hogy rosszul tudjátok, mert a gyes biztosítási jogviszonyt keletkeztet és még a nyugdíjba is beleszámít. S még annak is látszódnia kell az Ügyfélkapun, ha valaki maga után fizeti az eü járulékot.

2018. júl. 23. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
tbj 16§. HA gyesben részesült, nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult. A különbség, hogy a biztosított jogosult pénzbeli ellátásra. HA biztosított lennél most, akkor következő gyermek születése esetén jogosult lennél csedre, gyedre, táppénzre. De nem vagy az, ha úgy vagy gyesen, hogy nincs mellette jogviszony, amiben fiznélkülin vagy.
2018. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

biztos hülye a neak is...


[link]

2018. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát azért még nem kellene leharapni a fejemet privát üzenetben....


Én személyesen voltam bent a NAV-nál, onnan tudom, amit tudok, ezért gondoltam, hogy akkor ők biztosan tudják, de ezek szerint nem, na mind1, nem a jogviszony itt a kérdés, hanem az, hogy ha még az eü.járulékfizetés is látszódik az Ügyfélkapun, akkor a Gyes, ahol szintén jár az eü, az miért nem?!

2018. júl. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!